Passat perheautona?

Mites näihin 2001-2004 Variantteihin mahtuu 2 x turvaistuin & lastenvaunut. Mahtuuko isopyöräset vaunut pitkittäin konttiin pyöriä irroittamatta? Entäs sopikoo takapenkille enää istumaan jos on kahdet turvaistuimet eli saako keskipaikalle istuimen kiinni?
41088
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mene paikalliseen VW liikkeeseen ja sovita. Niin se selviää kaikista parhaiten.

Mutta jos ei Passattiin meinaa mahtua, niin on syytä laihduttaa

Äänestä

Luulenpa että hyvin mahtuu. Mulla on 97 sedan ja takapenkillä kolmet istuimet, ja konttiin menee isopyöräiset kaksostenvaunut pyörät paikallaan tietysti käänettynä matalaksi. Keskipaikan käyttö riippuu istuimesta, eli vaatiiko kolmipistevyön, joka tulee muistaakseni joskus 03.

Äänestä
  • tuli Passattiin keväällä 2002 vakioksi.

    Äänestä

... että Emmaljungan vaunut mahtuu pitkittäin (kokoontaitettuna). Se on ihan senteistä kiinni, esim Volvon V 70:ssä takapenkin selkänoja tulee niin taakse yläosastaan, että kontti ei mee kiinni

-> passatin aikoinaan valitsimme juuri em asian takia.

(myöhemmin valitsimme ML 320:n. Siinä kontti on lyhyempi kuin passatissa! :( )

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kohta kahden lapsen isä kirjoitti:

Mites näihin 2001-2004 Variantteihin mahtuu 2 x turvaistuin & lastenvaunut. Mahtuuko isopyöräset vaunut pitkittäin konttiin pyöriä irroittamatta? Entäs sopikoo takapenkille enää istumaan jos on kahdet turvaistuimet eli saako keskipaikalle istuimen kiinni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu