Ite en käytä dödöä vaan tollasta hajutonta antiperspiranttia, koska en halua haista voimakkaasti dödölle, enkä millekkään muullekkaan. Toivoisin, että ominaishajuni miellyttää ihmisiä.
Käytättekö dödöä?
RRR
9523
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Dödöä eikä "haise" voimakkaalta.
Paskanhajulla ne parhaat naiset saadaan. Aina kun olen kauniin naisen vieressä niin päästän kunnon kanamunapierun ja tytsy on niin hurmiossa että jalat menee alta :)
Kai sitä on muitakin keinoja olla hyväntuoksuinen tai edes olla haisematta pahalle, kuin dödöt?
moi mä oon tiia ja käyn kerran viikossa suihkussa, kun meillä ei ole omaa suihkua...em käytä mitään hajusteita, koska ei ole mun juttu... paitsi silloin kun oon ollu juoksulenkillä ja olen hiestä märkä niin silloin laitan rollonia
En käytä. Käyn usein suihkussa, niin ei pitäisi kovin hiellekkään haista. Suurin osa kavereistanikaan ei käytä. Jotkut pellet tietysti: "oon niinku vähän paras! Käytän dödöä!" ja laittaa sitä niin paljon, että koko pukuhuone haisee. Jos siis esim ollaan koulun pukuhuoneessa liikuntatunnin jälkeen. Minäkin toivon, että ominaishajuni riittää muille, ja jos ei riitä, niin sitten ei vain riitä. En aijo käyttää dödöä, ainakaan vielä.
Kohta kannattais alottaa käyttämään, kun murrosikä alkaa ja hiki alkaa haisee pistävältä paskalta nii käy kaupast hakemas vaik joku boss, del mar, armani... tai joku muu tommonen perus mieto, laadukas, hyvä ja kallis :/ dödö.
tiedän, hikeni haisee nyt jo järkyttävälle. Mutta aina kun käyn suihkussa, pesen itseni saippualla ja hiukset shampoolla. Myös koulussa. Jostakin syystä minua ei huvita käyttää sellaisia... ^^
...laitan aamusin boum -merkkistä hajuvettä. "Dödöä" en käytä, paitsi liksan tunnin jälkeen.
Käytän deudoranttia joka ei haise voimakkaalle,lisäksi käytän kivan hajusta hajuvettä.Kai tää oli suunnattu myös tytöille?
Tyttö,18v.