ennustus

hartsa t

Saunalahti Totaali -liittymä on niin halpa paljon puhuville että se saa paljon asiakkaita muilta operaattoreilta.

Näitä paljon puhuvia ja siten hyviä asiakkaita ei muilla operaattoreilla ole varaa menettää, koska niitä ei saa takaisin kahteen vuoteen joka on näiden kytkysopimusten kesto.

Toisten operaattoreiden on pakko seurata perässä.

2

935

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mikäköhän olisin

      Saunis on osa Elisaa, senhän tiesit. Nyt vain markkinahäirikkö. Ilmaisia lounaita tai puheluja ei ole olemassa. Käytä IP-yhteyttä. Netin kautta voit jutella ympäri pallon niin paljon kuin vain kielitaito ja kurkku kestää. Verkossa nyt noin 30 miljoonaa, joista reilulla 6 miljoonalla on puhelinpostaus auki.

      Aika ajaa ohi puhelinoperaattoreista - tai ajoi jo. Netti on valttia nyt.

      Surkeaa vain, että mobiili maailmalle maksaa maltaita. Eivät ymmärrä yhtään mitään telelaitoksilla.

      • hartsa t

        Joko sulla on IP-puhelin joka toimii kännykän veroisesti ympäri suomen? Mistä niitä saa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      115
      10223
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5010
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2181
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2038
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1904
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1581
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1382
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      971
    9. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      967
    10. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      24
      953
    Aihe