Hei!
Ystävällä on kani,josta se ei pysty huolehtimaan. Se haluaisi minun ottavan kanin,mutta olen allerginen. Voiko kanin viedä eläinkauppaan,sillä kukaan ei sitä halua. Surkee tilanne!
Auttakaa
4
230
Vastaukset
- eläinkauppoja
Ei koskaan kannata viedä kania mielellään eläinkauppaan. Voin suoraan sanoa että ainakin Reporanka nimiset eläinkaupat kohtelevat kaneja kurjasti. Mutta esim.Faunatar kyllä takaa eläimille hyvät olot, en sitten tiedä ottavatko sinne kaneja.
Oletteko laittaneet ilmoituksia ja kysellet mahdollisia ottajia?
Vaikka kanista olisi kiire luopua, on kanin ja omistajan parhaaksi kuitenkin etsiä koti jossa kanilla on hyvä olla.
Onko kani minkä ikäinen ja missä se asustelee?
Itselläni on 2 kania tällä hetkellä ja molemmat ovat kesänviettoon lähdössä, voisin auttaa kodin etsimisessä ja tarvittaessa itse majoittaa kanin mikäli ainoa vaihtoehto on eläinkauppa.- kaninen
Onko se naaras vai uros? Mistä päin?? Minkä rotunen se on? Oon ajatellu hankkii mun leikatulle uroskanille naaraskanin seuraks. Sen pitää olla samanrotunen eli kääpiöluppis!
Sanonpahan vaan,että Reporangassa eläimillä on suht isot häkit&niitä ruokitaan hyvin&kaverin vanhemmat omistaa koko Reporangan&niillä on todellakin kokemusta eläimistä eikä pelkästään asiakaspalvelusta...en menis haukkumaan mitään eläinkauppoja,mutta minkään lemmikin paikka EI OLE missään eläinkaupassa vaan hyvässä&rakastavassa kodissa!!!Äläkä anna kaniasi eläinkauppaan,yritä itse tai jonkun muun avulla löytää sille uusi koti.
- hippo
sun_baby kirjoitti:
Sanonpahan vaan,että Reporangassa eläimillä on suht isot häkit&niitä ruokitaan hyvin&kaverin vanhemmat omistaa koko Reporangan&niillä on todellakin kokemusta eläimistä eikä pelkästään asiakaspalvelusta...en menis haukkumaan mitään eläinkauppoja,mutta minkään lemmikin paikka EI OLE missään eläinkaupassa vaan hyvässä&rakastavassa kodissa!!!Äläkä anna kaniasi eläinkauppaan,yritä itse tai jonkun muun avulla löytää sille uusi koti.
ainakin meillä päin faunataressa eläimet paljon huonommalla hoidolla.. reporangassa isot häkit, ja eläimet omassa huoneessaan eivätkä kaikkien töllisteltävänä. Mutta älä ihmeessä eläinkauppaan vie kania, sillä se tuskin saa siellä uutta kotia(ainakaan kovin nopesti)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1043627Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1162277Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai192252Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso62173Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani81894- 361566
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es581026Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t36950Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 71909Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47860