lääkkeestä

Miksei Panacod auta elmslie trillan leikkauksen jälkeen, vaikka otan niitä kaksi kpl kerralla.Yleensä aamukankeuteen ja illalla yötä vasten.Jalka vaan jäykistyy yöllä ja särkee,ettei unta saa ja aamulla se on turvoksissa. Yöllinen kyljen kääntäminen sattuu sikana polveen.
4341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

"""Miksei Panacod auta"""

Yksi lääke auttaa yhdelle ja toinen toiselle. Itse kuulun siihen sakkiin, joka saa ainoastaan kaikki sivuvaikutukset lääkkeistä.

Äänestä

Psst.
Mene ihmeessä lekuriin uusiksi ja vaadi toinen lääke! Ei ole mitään järkeä syödä Panacodia, jos se ei auta! Panacod on vahva lääke, johon voi jäädä kiinni. Mulle siitä tulee KAMALAN ÄLLÖ OLOTILA!!-> Kun sen lopettaa, menee muutamia päiviä päästä eroon ällötyksestä.
Lääkkeitä on paljon, luulisi löytyvän parhaan juuri Sulle!
PAREMPAA VOINTIA!! T: milla

Äänestä

Panacod ei auttanut minullekaan eturistisede ja kierukkaleikkausen jälkeen. Lääkäriasemalta sain muutamia Oxycont-nimisiä (morfiinijohd) mukaani heti operaation jälkeen, silloin eivät nekään auttaneet kuin hetkeksi. Olisin kuulemma saanut myöhemmin tarvitessani reseptinkin niistä. Lisäksi minulla oli Mobic- niminen tulehduskipulääke, joka otetaan kerran päivässä. Kyllä Suomesta kipulääkkeitä löytyy, älä turhaan kärsi kivuista, vaan käy pyytämässä tehokkaampia lääkäriltäsi. Jos olet kovasti kipeä, menevät lihakset kramppiin, eikä kuntoutuskaan onnistu.

Äänestä
  • kun oon jaloillani noin 10 minuuttii turpoo leikattu koipi polvesta ja yläpuolalta ku ratapölli. kipee on codit vaa nukuttaa ja sit heräät nokosten jälkee jalka suorana ja jäykkänä. taas uus koukistelu.musta toi polvi yliojentuu kävellessä eikä oo yhteistyössä nilkan kanssa, polvi napsuu vaan ku yritän normaalia kävelyy.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pöllönä kohta kirjoitti:

Miksei Panacod auta elmslie trillan leikkauksen jälkeen, vaikka otan niitä kaksi kpl kerralla.Yleensä aamukankeuteen ja illalla yötä vasten.Jalka vaan jäykistyy yöllä ja särkee,ettei unta saa ja aamulla se on turvoksissa. Yöllinen kyljen kääntäminen sattuu sikana polveen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu