Elikkä kyseiseen kaaraan pitäs vakiosoitin (joku Pioneerin kasettisoitin) saada vaihdettua Panasonicin CD-soittimeen, jossa on ISO-liitin. Minkähänlaisen adapterin tohon tarttis?
Uusi soitin Opel Astraan (-94)
teemue
3648
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
johdot uudestaan.
mutta ota huomioon että opelissa on opelmaisesti johtojen värit ihan mitä sattuu. esim. ruskea on muistaakseni maajohto ja päävirta on musta. vaikka päävirtajohdon pitäis mielestäni olla punainen ja maajohdon musta.
sähkökynä vaan käteen ja revit ne vanhat liittimet helvettiin sieltä ja uudet tilalle.
Hei
Siellä on ISO liittimet jo valmiina, ei tarvi kuin laittaa uusi soitin entisen tilalle.
Ongelmana on ulkoinen näyttö johon ei tule ilman adapteria (kallis / hankala löytää ) radion tiedot vaan jää näyttämään päivämäärää.
-> jos ei tarvi ulkoista näyttöä radiolle niin kaikki OK.
vanhemmassa Opelin mallissa ole tuo muisti- ja virta-johto ikääkuin väärinpäin, eli muistaakseni se keltanen ja punanen piuha.
Ne kaksi piuhaa kun "kääntää" radioon kiinnitettynä toisinpäin, niin tuo radion muistikin toimii, eli ei hävitä niitä muistioaikkoihin määriteltyjä asemia.