NET.messenger

Hei. Osaakos joku auttaa...avaan koneen niin kirjaudun ilmeisesti automaattisesti NET.messengeriin...kun avaan MSN Messengerin niin tulee ilmoitus, että olet kirjautunut ulos NET.messenger palvelusta. Mistäs saan tällaisen palvelun pois päältä?
1367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mee tonne Käynnistä > valitse käytettävät ohjelmat > Microsoft ohjelmat > Lisää poista Windowsin osia ja sieltä sit otat kruksin pois kohdasta 'Windows messenger'.
Eli se on se ns Web messenger..

Onnistuiko?
V.P.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pois päältä kirjoitti:

Hei. Osaakos joku auttaa...avaan koneen niin kirjaudun ilmeisesti automaattisesti NET.messengeriin...kun avaan MSN Messengerin niin tulee ilmoitus, että olet kirjautunut ulos NET.messenger palvelusta. Mistäs saan tällaisen palvelun pois päältä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu