Mitä niin monesti Veeda-Kirjoissa mainitaan.!
Mitä Tarkoittaa
3
538
Vastaukset
- Kempiläinen
Veda-kirjoista olen lukenut ainoastaan Gitaa, mutta tietääkseni se tarkoittaa harhaa, ts. että elämä tässä maailmassa ei ole todellista. Muistaakseni Hermann Hessen Lasihelmipelin lopussa on siitä hieno kertomus.
- Mutta myös
Srimad Bhagavatamin mukaan "armoa", "erityistä tietoa" sekä myös harhaa.
- turnipsi
Maya, kuvitelmaa jostain asiasta, joka johtuu tietämättömyydestä tai siitä, että ei haluta uskoa ja kokea, että on olemassa puhdas Totuus ja Persoonallisen Jumalan luoma Henkinen todellisuus.
Mayaa voidaan kuvailla myös väliaikaisena olotilana, jossa sielun on oltava, ennen kuin se on täysin puhdistunut nähdäkseen henkisen ymmärryksen tilan ja olemassaolonsa Jumalassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 744207
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans823908Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa572448Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?642286Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik371988- 491879
- 1071769
Kummallista
Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?551653- 561652
- 611521