Sissymaid-kulttuuri

SissyA

Heippa!

Onkohan Suomessa joku tai jokin yhdistys/kerho, joka on kiinnostunut tai tietää Sissy&Sissymaid jutuista?

Siinähän mies pukeutuu tai vielä parempi jos nainen haluaa pukea/pukee/muuttaa miehensä Sissyksi eli palvelustytökseen, jolla sitten voi vaikka teettää kaikenlaisia mukavia ja arkisempiakin palveluksia ;)

Parhaassa tai pahimmassa tapauksessa (riippuu henkilöstä) Sisseys on liki kokoaikaista. On naisia, jotka haluavat nähdä miehensä mahdollisimman usein Sissynä ja jopa muidenkin läsnäollessa. Toisena ääripäänä on esileikkisisseily.

Tiedän, että meitä on vähän... vai onko?

Meilailin Eurooppaan, vaan huono kielitaito teki hommasta mahdottoman. Siellä oli nainen, joka haki miestä Sissyksi ja elämänkumppanikseen. Hän olisi ollut kiinnostunut kokoaikasisseilystä ja minut olisi puettu Sissyksi ja opetettu kaikkea asiaan liittyvää.

Työssä olisi voinut käydä miehenä, mutta muuten olisin saanut nauttia sisseydestä ihanissa alusasuissa, kengissä ja puvuissa. Hänen tavoitteensa oli suht pitkällä eli pikkuhiljaa ulkoisesti naisellistaa minut ystävättärekseen. Hiukseni ja kynteni olisivat saaneet kasvaa ja korvissani olisi killuneet hänen teettämänsä sissykorvikset merkkinä kuulumisestani hänelle.

Asia kiinnosti suunnattomasti, vaan harmi että kaikki loppui kielitaidon puutteeseen.

Onkohan meitä täällä Suomessa muita? Naisia? Miehiä? Sissyjä!

Kun laittaa hakusanaksi sissy tai sissymaid niin löytää jotain asiaa valaisevaa. Tosin monet sivut on pelkkää seksiä, mutta asiallisia kertomustyylisiäkin on eksynyt väliin.

Terveisin

SissyA

19

10164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kovatyyppi

      No, moido. Olen naispuolinen. Ja täytyy sanoa että minä tykkään miehistä joka pukeutuu naiseksi.
      Vielä kun löytäs semmoisen miehen, olisin onneni kukkuloilla.En häpiäsi kulkea sellaisen kanssa.

      • Susanna-ts

        Mikäs siinä sitten, kyllä pitäisi löytyä


      • sissy51

        51v cdtädistä saisit


      • Voih ihanaa. Olisi ihanaa olla jonkun piika tai tyttö ihanissa asuissa. Kik on huivijamekko


    • sissyboy erin

      Hei!

      On meitä olemassa täällä suomessakin, valitettavasti "alakulttuurimme" on sen verran pieni, ettei meitä juurikaan huomata. Internetistä löytyy tavattoman paljon asiaa asiasta ja sen vierestä. Itsekin olen kiinnostunut muuttumaan kokopäiväiseksi Sissyksi, mutta en ole löytänyt henkilöä, jonka kanssa tätä toteuttaisin. pidä lippu korkealla, kyllä me täällä olemme

      erin

      • SissyA

        jos haluat kirjoitella, ja muutkin saavat tietysti!!! niin minut löytää s post osoitteesta sissyman (a) suomi24. fi Kaikki yhteen kirjoitettuna tietysti...

        SissyA


    • Itseäni kiinnostaa myös

      Tykkään pukeutua söpöihin pikkutyttömäiseen vaatteisiin ja alistua pieneksi palvelustytöksi, mutta siinä mielessä olen erilainen moniin verrattuna, että olen homoseksuaali. Tosin minulla on jo "masteri", vaikka tällähetkellä nyt ei voidakaan kokoaikaisesti olla yhdessä, kun hän on ulkomailla opiskelemassa.

      • Rouva A...

        Minäkin löysin itselleni aivan ihan tv:n, tosin sanon häntä suomalaisittain piiaksi. Tuskin olen ainoa laatuani suomessa, joten onnea etsintään.


    • Sissy135

      Olisi ihanaa löytää Master tai Domina jota palvella :) Olen itse sissyillyt jo useamman vuoden ja haluaisin todella alistua jonkun toisen palvelukseen :)

      • transtäti

        olen vanhempi tiitti ois ihana sellenen sissy joka opettais meikkaamaan
        ja palvelis kaikin tavoin emäntäänsä pks olen


    • sissy51

      olen 51v tyttöilijämies ja kiinnostunut olemaan jonkun sisäkkö

    • Mä käyn säännöllisesti sissyilemässä mun Valtiattaren luona pari kertaa viikossa. Sinne pitää mennä aina siveysvyö puettuna ja sissyasu päällä. Hän ei voi ottaa minua kokopäiväiseksi Sissyksi töidensä takia, mutta kyllä se aina hyvältä tuntuu kun pääsee palvelemaan.

    • Mekkoilija

      Moi itseänikin kiinnostaa olla poikana jollekin rouvalle. Laita meiliä [email protected]

    • Tykkään huiveista ja essuista ja melkoista.

    • Anonyymi

      Niin no tämä on vaan tarina jonka kuulin niin siis yksi kaveri(nainen) oli laittanut faceen seurahakuilmoituksen vai oliko nyt sitten tinderiin mutta muistaakseni facen seuranhakupuolelle siis kuitenkin.Niin siihen vastasi miespuolinen tyyppi joka sanoi että voisi tulla alasti siivoamaan tämän kaverin (naisen)asuntoa.Kun nainen torppasi tarjouksen että ei kiinnosta niin tämä tarjoutunut mies otti herneet nenään ja arvosteli ja haukkui naista ilmeisesti facen messengerissä ehkä,että hänen naisen olisi ehdottomasti pitänyt syttyä hänen miehen tarjouksesta tulla siivoamaan alasti naisen luokse.Niinkö siis sissy ehdokkaan kuuluu toimia jos nainen ei halua ensi treffeillä alastonta siivoojaa kotiinsa että haukkuu naisen?.Hm en tiedä sitten jos porukka on tuollaista haukkuvaa tyyppiä kaikki sissyt että olishan voinut toisaalta jos olisi ollut kohtelias jotenkin niin suhtautua kieltäytymiseen niin että olis sanonut että hyvä kun sanoit ei:n näin ajoissa jo eikä vasta silloin kun mies olis jo riiusuntunut ja siivonnut sen kämpän ja sitte olis vaa sanonut sen jälkeen että kiitos siivoamisestasi ja hyvästi vaan iäksi..Ymmärtäisin et tuos vaihees sissy olis hiiltynyt kun oliskin oikeasti ollut vaan ilmainen siivooja..eikä muuta..Mutta miksi hiiltyä silloin kun ei.mitään oikeastaan ole tapahtunutkaan vielä mutta on vaan paljastunut ettei nainen pidä sissyilystå..??

    • Ihanaa, itsekin tykkään puketua ihaniin asuihin. Olen alistuva ja olisi ihanaa olla jonkun orja tai piika tai....

    • Kik on huivijamekko

    • Anonyymi

      Tyttöilyfetisseille pitäisi olla oma palsta. Eihän tämä naiseksi pukeutuminen ja dominan ruoskittavana oleminen liity millään tavalla trans-aiheeseen.

    • Anonyymi
      UUSI

      Toivottavasti olet löytänyt jonkun, joka todella ymmärtää sinua. Siitä lähtien kun aloin käyttää siveysvyötä alushousujeni alla, se on ollut aivan uskomatonta. https://cissify.com/ on ollut loistava paikka löytää täydellisesti istuvia alusvaatteita.

    Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      89
      1829
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      276
      1687
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      292
      1470
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      1369
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      58
      955
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      947
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      70
      927
    8. 66
      904
    9. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      891
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      51
      876
    Aihe