TORFJANOVKA

käykö suomen kielinen?
kiitos!
41107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ainakin ennen on käynyt. Joku tais kyllä taivastella tuon autositoumusmaksun yhteydessä, että vaatisivat nyt Venäjän tai englanninkielistä.

Mene ja tiedä. Kävin hiljattain, mutta sattui mukana olemaan venäjänkielinen, varmuudeksi...

Äänestä
  • kelpaako se ilmoitus (eng.)VAALIMAA/TORFJANOVKA?

    Äänestä

Tullivirkailija ilmoitti, ettei "kopio" kelpaa vaan pitää olla "original". Sen jälkeen olen käynyt vain kerran, enkä silloin "kopiota" tyrkyttänyt.

Äänestä

Tänä aamuna kelpas ainaskin suomenkielinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tulli ilmoitus kirjoitti:

käykö suomen kielinen?
kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu