DVD:lle x 2

Käytössäni on Pinnacle Studio 9. Jos polttaa projektin dvd:lle kahteen kertaan, täytyykö koko homma tehdä kahteen kertaan (renderointi polttto)? Vai saako videon suoraan poltettua toiseen kertaan, kun renderointi on yhteen kertaan tehty?
1200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Studion polttoasetuksista voi valita montako kappaletta DVD levyjä haluaa polttaa,(1-99) jolloin Studio tekee denderöinnin vain kerran ja ensimmäisen poltetun levyn jälkeen se pyytää laittamaan tyhjän DVD levyn asemaan, sen ja sitäseuraavien levyjen polttoaika riippuu minkä polttonopeuden olet laittanut asetuksista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mice kirjoitti:

Käytössäni on Pinnacle Studio 9. Jos polttaa projektin dvd:lle kahteen kertaan, täytyykö koko homma tehdä kahteen kertaan (renderointi polttto)? Vai saako videon suoraan poltettua toiseen kertaan, kun renderointi on yhteen kertaan tehty?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu