..jos niin millaisia?onko tyhmän näköistä jos on hame talvella?
Pidätkö hametta talvella?
just_me
7689
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mutta en tiiä mikä vois olla upeempaa kuin tyttö joka pitää hametta myös talvella! :-)
Mie pidän hametta lähes aina. Tosi harvoin laitan housut jalkaani.
Eikä miun mielestäni siinä oo mitään tyhmän näköstä, jos pitää talvella hametta, sikäli mikäli hame on vuodenaikaan nähden sopiva. Siis tarkotin kuta kuinkin sitä, että kannattaa jättää ne lyhyet, vaaleanpunaiset, pitsiset, kukkakuviolliset hameet kesäkäyttöön. Eli ehkäpä hieman inhimillisemmän näköisiä ovat tummemman sävyiset ja pitkät hameet.
Lauhemmalla ilmalla eivät tosin lyhemmätkään hameet mielestäni pahan näköisiä ole. Ja itse ainakin heitän päälleni polvipituisen hameen heti, kun pakkanen laskee pariin asteeseen.
Kylmemmällä ilmalla puen päälleni pitkän hameen. Ja jos on tosi kylmä laitan päälleni jopa parikin hametta. Lämmittää muuten kummaski, kun on tällainen "alushame".
Joten pukeudu siis ihmeessä hameeseen, jos kerta tykkäät. En mie ainakaan ole keltään mitään negatiivista kuullut. Ellei lasketa porukoita, jotka silloin tällöin muistavat kysyä, onko päällä varmasti tarpeeksi paljon vaatetta.
ite ei oo tullu piettyä mutta voi pitää
mä kyl pidän ain sillon tällön hametta talvellaki...(sellast pitkää,farkkusta)
Pidän..:)
Nyttekkin on päällä..
sellanen farkkunen pitkä.:)
..pidän.. just jotain tummaa ja vähän pidempää kun kesähame. jotain polvipituista ja tietty aina saappaitten kans! :)
Tottakai kannattaa pitää. Mutta talvella kannattaa laittaa sellainen vähän paksumpi kankainen hame. Itsekin laitoin samettihameen päälle ja hyvältä tuntui. Kannattaa silti varautua, että kylmäkin saattaa tulla, joten hameen alle kannattaa laittaa jotkut paksummat sukkahousut. Korkee vartiset kengät(saapikkaat) kannattaa laittaa, jotta ei jalat palele :)