niin eli mua masentaa...mä en nää itessäni mitään hyvää..mua on sanottu nätix mut tosin suurin osa niin sanoneista on ollu kännissä..ensinnäkin mullaon karseet hiukset,karmeen väriset ja sillai,mä vihaan mun korvia,vartalo on pelkkää läskiä jne.tota vois jatkaa loputtomiin..oon 168/56..oon kai ihan normaali painonen mutta silti haluun olla laihempi ku pelkään et joku haukkuu lihavax..enkä mä ikinä uskalla olla kenenkään jätkän edessä alasti!!! sehän ihan pelästys kun näkis mun vartalon!!! =/
masentaa..
masentunu
8461
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
sussa ei oo mitää muuta vikaa kun se että sä oot TYHMÄ!!!
oot 170cm,painat 55, sun pitäs syödä enemmän, ja väität olevas läski,voi vit**...painan 70 ja oon 170 pitkä, enkä tod ole läski..."pelkkää läskiä" niin varmaa, oot pelkkää luuta ja nahkaa, etkä mitää läskiä, koskaa varmaa sellasta nähnykkään...ja lähe lenkkeilee, pumppaa rautaa salille, juoksee, rullaluistelee, kävelee, hiihtää, pyöräilee jos pelkäät että oot läskiä, tee asialle jotai äläkä valita täällä...ja SYÖ SYÖ ja SYÖ !!
"enkä ikinä ulkalla olla kenenkään jätkän edessä alasti" niin niin, emmäkään olis jos olisin luuta ja nahkaa, mitä nyt oon täält lukenu, kundit tykkää enemmän sellasista mis o jotai mist ottaa kiinni eikä mistää tikuista...
"karseet hiukset" mee kampaajalle äläkä valita, kysy siltä mitkä sulle sopii ja se tekee sit sellaset, vaiha väriä..
"on sanottu nätiX" kysy joltai kaveriltas mielipidettä...
ja unohda noi ÄXÄT, ne on hirveitä ku joka teXtissä on X, ei oo paha kirjottaa ks, eihän? koikeile vaikka...tykkääX ite lukee teXtii tähän tyyliin
"oltiin eilen ulkona parin kaverin kans ja tehtii vaikka mitä. ekaX vaa juteltiin ja tokaX käveltii ja kolmanneX ihmeteltiin miX tää elämä on tällästä, miXei se vois olla toisen laita? miX mun vanhemmat on tälläset? miX mul ei oo kavereita? miX miX miX..."
hirveetä...
tai no teinit tehkää mitä tykkäätte
Sä olet ihan vitun oikeessa, oisin kirjottanu saman asian, jos oisin jaksanu, mutta en jaksanut.
Muista itenkin oot ollu vitun teini..mulla on sama juttu.kauheet hiukset, mut mun jätkä tykkää ja vihaan läskejäni, mutta paino suhteet on ok silti!!n.170/52....Mä vihaan silmiäni mutta jätkä kamuni sanoo niitä kauniiksi;)
Aina on joku joka pitää..;)
Olen aina pitänyt itseäni rumana, mut sitten mulle on sanottu et oon kaunis, se tuntuu hyvältä, vaikka ei usko siihen!!
Mut aina positiiviset kommetit saa hymyilee ym..ja pahat vituttamaan..Jokainen on mikä on..ei sille mtn mahda!!!Pitäisi olla itteensä tyytyväinen!Vaikka en ole paras sanomaan, mut siltii...!!
"mä en nää itessäni mitään hyvää.."
Eikö sinussa ole muuta kuin ulkokuori, kun sanot, ettet näe itsessäsi mitään hyvää ja kerrot pelkästään vartalostasi ja ulkonäöstäsi? Et maininnut mitään luonteestasi, älystäsi, lahjakkuuksistasi, kyvyistäsi, mielipiteistäsi ym. Eikö niissäkään ole mitään hyvää?
"mua on sanottu nätix mut tosin suurin osa niin sanoneista on ollu kännissä.."
Niin? Sinua kuitenkin on sanottu kauniiksi. Mitä sitten, että suurin osa sen sanoneista on ollut kännissä? Melko varmasti he kuitenkin ovat sanoneet sen aivan rehellisesti. En minä ainakaan sanoisi koskaan sellaista tyttöä, jota pidän rumana, kauniiksi kännissä ollessani, vaan kommenttini ulkonäöstä ovat ehkä tavallistakin rehellisempiä.
"ensinnäkin mullaon karseet hiukset,karmeen väriset ja sillai"
No mikset tee hiuksillesi jotain?
"mä vihaan mun korvia"
Minä taas en kiinnitä edes huomiota korviini. Mitä ihmeen väliä sellaisellakin pienellä yksityiskohdalla kuin korvilla on, kun ne kuitenkin hoitavat tehtävänsä, eli kuulo on tallessa?
"vartalo on pelkkää läskiä"
Olet ihannepainossa ja vartalo on pelkkää läskiä, just joo.
"tota vois jatkaa loputtomiin.."
Niin, ainahan sitä voi löytää itsestään lisää kuviteltuja vikoja, tai pitäisikö sanoa keksiä niitä.
"oon 168/56..oon kai ihan normaali painonen mutta silti haluun olla laihempi"
Minkä hemmetin takia? En ymmärrä. Miksi tahdot alipainoiseksi, jolloin ulkonäöstäsikin luultavasti pidettäisiin vähemmän?
"pelkään et joku haukkuu lihavax..enkä mä ikinä uskalla olla kenenkään jätkän edessä alasti!!!"
Tuollainen pelkääminen ei taida olla aivan tervettä, kuten ei tuo suhtautumisesi ulkonäköösikään. Ainakin sinulla näyttää olevan itsetunto aika alhaalla, mikä on se varsinainen ongelmasi. Ehkä sinun kannattaisi mennä vaikka psykologin juttusille sen sijaan, että mietit vain niin paljon ja kriittisesti ulkonäköäsi ja pelkäät, mitä muut mahtavat ajatella ja sanoa siitä, ja olet vielä masentunutkin sen takia. Se masennus voisi lähteä sillä, ja saisit varmaan vähän itsevarmuutta.
Puhut asiaa.
Ajatteleppas, jos olisitkin yltä kylläisen kaunis kaikessa suhteessa. Siitä on huomattavasti enemmän harmia kuin hyötyä... usko pois. Kestäisitkö esim. olla koko ajan huomion keskipisteenä, kaikkien tuijottaessa jokaista elettäsi ja arvostellen jokaista sanaasi? Tuskin... Olen kateellinen ns. rumille (tavallisen näköisille), he pääsevät niin paljon helpommalla!
aika vakavasti näyttää siltä että tulit ettimään sääliä täältä...ei KUKAAN voi olla noin hirvee mitä puhuit..ei kukaan usko siihen.. oot muka läski jos oot 168/56....minä olen 169/57-58 ja en oo todellakaan läski enkä myöskään ruipelo..olen just sopiva joten en usko et sullakaan sitä ylimäärästä hirveesti on.ja jos joku ei sust tykkää alastomana ni se ei oo tod. ollu sun arvonen..eihän se ole sillon tykänny susta oikeesti. kaikki puheet ulkonäön kauneudesta lämmittävät mieltä vaikkakin puhuja olis kännissä..yleensä jopa se joka on kännissä puhuu totta. jos toi on oikeeta masennusta ni kannattaa hankkia apua mut luulempa et haet vaan täältäsääliviä ihmisiä..ota ittees niskasta!!
Minuakin masentaa, vaikka en koe itseäni lihavana tai rumana. Ihan vain muista syistä... koulu ... lukio ai vittu.. sieltä äkkiä pois.. :D