Miksi keskustella täällä?

Pah!

Kun parempaakin on tarjolla vaikka www.majatalo.org tai muut vastaavat...

3

1392

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Täällä harhailee massat, ja joku voi sitten löytää ja majoittua http://www.majatalo.org :iin kun huomaa että siellä on jo valmiiksi mielenkiintoisia keskusteluita juuri itse aiheesta.

      Kun täällä kysytään jotain, niin voi fiksusti vaikkapa viitata suoraan majatalolla olevaan pitkään keskusteluun juuri siitä aiheesta.

      • Eräs majatalolainen

        Vastaaja voi tosiaan olla auttavainen ja vastata aihetta koskeviin kysymyksiin suoraan täällä ilman että kyselijän tarvitsee ehkä turhaan rekisteröityä jollekin keskustelupalstalle jossa tulee vain kerran käymään.

        Jos saan pienen mielipiteeni ilmaista ketjun aloittajalle, niin on aivan amatöörimäistä, lapsellista ja uskomattoman typerää tulla tänne sanomaan että "miksi keskustella täällä", koska mikään keskustelupaikka ei ole sen parempi kuin toisetkaan. Sitäpaitsi tällainen yleinen palsta onkin lähinnä kysymyksiin/vastauksiin suunnattu, eikä varsinaiseen keskusteluun aiheesta. Mutta ei se keskustelu ja mielipiteenvaihtokaan ole kiellettyä.

        Kysymyksiin pelkkä "googleta, kato majatalosta.." -vastaus on totaalisen amatöörimäistä ja ei todellakaan anna hyvää kuvaa vastaajasta ja hänen osaamisestaan. Kysymyksiin voi vastata jo täälläkin jos aiheesta jotain tietää, ja vastauksen loppuun voi vielä laittaa kohteliaan kehotuksen etsiä googlella lisää tietoa. Voipa samalla jopa antaa pari vinkkiä tai linkkiä tarvittavista osoitteista ettei kysyjä eksy väärillä sivuille, niinkuin Jarkko tuossa jo sanoikin. Tai sitten voi jättää suosiolla kokonaan vastaamatta jos ei ole muuta kykyä kuin viljellä googgelin tai keskustelupalstan pääsivun osoitetta.


    • Pelimies-77

      Niin, no, parempia palstoja toki on, sellaisia joissa koko sivuston keskustelu on omistettu roolipelaamiselle ja sen lieveilmiöille. Suomi24:ssa ongelma on aina ollut ja tulee aina olemaan palstojen aihealueiden älytön laajuus laidasta laitaan.

      Mutta lisää keskustelua toki täälläkin saa tuoda esille! :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      69
      11715
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      97
      8898
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      40
      4566
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      23
      4014
    5. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      97
      3913
    6. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      5
      3871
    7. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3666
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      21
      3474
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      41
      3276
    10. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      44
      2679
    Aihe