Miksi keskustella täällä?

Pah!

Kun parempaakin on tarjolla vaikka www.majatalo.org tai muut vastaavat...

3

1415

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Täällä harhailee massat, ja joku voi sitten löytää ja majoittua http://www.majatalo.org :iin kun huomaa että siellä on jo valmiiksi mielenkiintoisia keskusteluita juuri itse aiheesta.

      Kun täällä kysytään jotain, niin voi fiksusti vaikkapa viitata suoraan majatalolla olevaan pitkään keskusteluun juuri siitä aiheesta.

      • Eräs majatalolainen

        Vastaaja voi tosiaan olla auttavainen ja vastata aihetta koskeviin kysymyksiin suoraan täällä ilman että kyselijän tarvitsee ehkä turhaan rekisteröityä jollekin keskustelupalstalle jossa tulee vain kerran käymään.

        Jos saan pienen mielipiteeni ilmaista ketjun aloittajalle, niin on aivan amatöörimäistä, lapsellista ja uskomattoman typerää tulla tänne sanomaan että "miksi keskustella täällä", koska mikään keskustelupaikka ei ole sen parempi kuin toisetkaan. Sitäpaitsi tällainen yleinen palsta onkin lähinnä kysymyksiin/vastauksiin suunnattu, eikä varsinaiseen keskusteluun aiheesta. Mutta ei se keskustelu ja mielipiteenvaihtokaan ole kiellettyä.

        Kysymyksiin pelkkä "googleta, kato majatalosta.." -vastaus on totaalisen amatöörimäistä ja ei todellakaan anna hyvää kuvaa vastaajasta ja hänen osaamisestaan. Kysymyksiin voi vastata jo täälläkin jos aiheesta jotain tietää, ja vastauksen loppuun voi vielä laittaa kohteliaan kehotuksen etsiä googlella lisää tietoa. Voipa samalla jopa antaa pari vinkkiä tai linkkiä tarvittavista osoitteista ettei kysyjä eksy väärillä sivuille, niinkuin Jarkko tuossa jo sanoikin. Tai sitten voi jättää suosiolla kokonaan vastaamatta jos ei ole muuta kykyä kuin viljellä googgelin tai keskustelupalstan pääsivun osoitetta.


    • Pelimies-77

      Niin, no, parempia palstoja toki on, sellaisia joissa koko sivuston keskustelu on omistettu roolipelaamiselle ja sen lieveilmiöille. Suomi24:ssa ongelma on aina ollut ja tulee aina olemaan palstojen aihealueiden älytön laajuus laidasta laitaan.

      Mutta lisää keskustelua toki täälläkin saa tuoda esille! :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      207
      5210
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3696
    3. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      63
      3590
    4. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      11
      3500
    5. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      44
      3147
    6. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      105
      2339
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      41
      2336
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      31
      2184
    9. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      76
      2130
    10. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      92
      2069
    Aihe