Kun parempaakin on tarjolla vaikka www.majatalo.org tai muut vastaavat...
Miksi keskustella täällä?
3
1389
Vastaukset
Täällä harhailee massat, ja joku voi sitten löytää ja majoittua http://www.majatalo.org :iin kun huomaa että siellä on jo valmiiksi mielenkiintoisia keskusteluita juuri itse aiheesta.
Kun täällä kysytään jotain, niin voi fiksusti vaikkapa viitata suoraan majatalolla olevaan pitkään keskusteluun juuri siitä aiheesta.- Eräs majatalolainen
Vastaaja voi tosiaan olla auttavainen ja vastata aihetta koskeviin kysymyksiin suoraan täällä ilman että kyselijän tarvitsee ehkä turhaan rekisteröityä jollekin keskustelupalstalle jossa tulee vain kerran käymään.
Jos saan pienen mielipiteeni ilmaista ketjun aloittajalle, niin on aivan amatöörimäistä, lapsellista ja uskomattoman typerää tulla tänne sanomaan että "miksi keskustella täällä", koska mikään keskustelupaikka ei ole sen parempi kuin toisetkaan. Sitäpaitsi tällainen yleinen palsta onkin lähinnä kysymyksiin/vastauksiin suunnattu, eikä varsinaiseen keskusteluun aiheesta. Mutta ei se keskustelu ja mielipiteenvaihtokaan ole kiellettyä.
Kysymyksiin pelkkä "googleta, kato majatalosta.." -vastaus on totaalisen amatöörimäistä ja ei todellakaan anna hyvää kuvaa vastaajasta ja hänen osaamisestaan. Kysymyksiin voi vastata jo täälläkin jos aiheesta jotain tietää, ja vastauksen loppuun voi vielä laittaa kohteliaan kehotuksen etsiä googlella lisää tietoa. Voipa samalla jopa antaa pari vinkkiä tai linkkiä tarvittavista osoitteista ettei kysyjä eksy väärillä sivuille, niinkuin Jarkko tuossa jo sanoikin. Tai sitten voi jättää suosiolla kokonaan vastaamatta jos ei ole muuta kykyä kuin viljellä googgelin tai keskustelupalstan pääsivun osoitetta.
- Pelimies-77
Niin, no, parempia palstoja toki on, sellaisia joissa koko sivuston keskustelu on omistettu roolipelaamiselle ja sen lieveilmiöille. Suomi24:ssa ongelma on aina ollut ja tulee aina olemaan palstojen aihealueiden älytön laajuus laidasta laitaan.
Mutta lisää keskustelua toki täälläkin saa tuoda esille! :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2195016- 1912705
- 671582
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss521480Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa91292Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?991268- 1321247
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1551185Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1091184- 821163