Millaset oli teiän ekat rintsikat ja kuin vanhoja olitte, kun ostitte ne? Ja kenen kanssa, kaverin, äidin vai yksin? Ja millon kantsii hankkii rintsikat? Mun mitat on rintojen korkeimmalta kohalta n. 82 ja alta n. 74... Kantsisko hankkii?
Ekat rintsikat
haluan tietää!
101907
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jos rinnat hölskyvät vaikka juostessa ja se tuntuu pahalta niin osta ihmeessä. Se on itsestään kiinni jos haluat. Itse ostin äidin kanssa ensimmäiset liivit kun olin 12 V.
Äidin kanssa ostin ekat rintsikat. Silloin taisin olla 11 v.
Ostin ensimmäiset seppälästä äidin kanssa,olin joku 11 vuotias.Älä osta rintsikoita liian aikaisin,minäkin ostin vain siksi että rinnat hölskyivät ja tuntuivat tuettomina epämukavilta.
Tuskinpa liian aikaisin ostan, olen jo melko vanha. Kavereillani on jo kaikilla rintsikat.
siltä tuntuu niin mene ihmeessä ostamaan vain :)
Itse ostin ekat rintsikat kaverin kaa.
Ja ei haittaa vaikka ostaisitkin "liian nuorena", koska ei rintsikoiden ostosta ja käytössä ole mitään pahaa.:)
Mä ostin yksin,varmaan kuudennella.Menin vaan johonki Lindexiin tai KappAhliin ja otin sieltä niitä pienimpiä ja kokeilin ja ostin parit.NE oli semmosia kaarituellisia,ei semmosia ohuita mut ei välttämättä topattujakaan,vaan semmosia,no,"paksumpia",mistä ei nännit näy läpi,muttei siis mitkään oikeesti paksut vaan semmoset normaalit.Ne oli kaikki valkosia,ja niissä oli jotain pientä kuvioo.
Kyllä varmasti voit jo ostaa,onhan olemassa AA-kokosia kuppejakin,je ne on tosi pienet,eli jos on vähänki alkanu rinnat kehittyä,niin ne varmaan menee.Kannattaa varmaan tehä toisin ku minä ja ottaa vaik äiti mukaan,niin tulee varmasti sopivat ja tukevat.
Mulla olis myytävänä uuden veroisia rintsikoita AA70, A75, B70. Jääny pieneks itelle.
[email protected]
Käytiin isän kanssa hakemassa huora talosta rintsikoita, mun kokoni on A-- Eli rinnat ilmenee jossain selän paikkeilla, onko normaalia? :)
Itse kävin ostamassa ja isoveljen otin mukaan makutuomariksi. Se vielä katsoi ja kokeili että istuvat varmasti oikein mikä on tosi tärkeätä.
Olin 13 ja äidin kanssa kaupassa.
Menin alusvaate osastolle ja näin siellä kivat rinsikat. Sit sanoin vaan äidille, et saak mä nä ja äiti sanos et juu tottakai... sit sen jälkeen se osteli mul koko ajan rintsikoi..