Palstan siivous

No saihan Suomi24 vihdoinkin jotain aikaiseksi kun ns. VMP poistui joukostamme.

Nyt taasen tuntuu että jotkut ovat ssitä katkeroituneet ???

VMP ei ole toiminut missään vankilassa työntekijänä milloinkaan, sillä se ei ottanut mihinkään todelliseen asiaan mitään kantaa vaikka asioita kysyttiin silleen että ei olisi tarvinnut edes paljastaa missä talossa on töissä ( jos olisi )

VMP:n kertomukset tapahtui vain hänen omassa mielessään.

Toivottovasti nyt toimitus jatkaa samalla linjalla ja poistaa vielä muutaman henkilön kirjoitukset jotka ovat kaikkea muuta kuin tälle palstalle sopivia.

Minne katosi ne muutamat henkilöt jotka kirjoittelivat rekatulla nicillä ?? Ei kai jaksaneet turhaa löpinää.

Olisi todellakin kiva juttu jos tämä palsta palaisi siihen tilaan jossa oli esim. viimekesänä.

Joten asialinjalla .......
5577
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

maanantai, toukokuu 15, 2006
jatkorapurtti

moni on nyt herännyt sexiasiaan ja alettu myöntämään hiljaan pikkuisen. ensiksi kiistettiin sexin esiintyminen nyt on myönnetty mutta sanotaan että olisi vain yksi vangkila ja muissa vain pikkuisen.ei meidän vangkilassa ole ainoat nahkafagotin soittajat. joissakin soittelee jo vartijatkin. sitä ei tapahdu meillä. ainakaan yleisesti. vangkiloissa on nykyisin tabletteja paljon ja moni napostelee kuin leipää tablettia aamulla päivällä ja illalla ja väliaikoina omia tabletteja. ei tälle ongkelmalle voi ottaa vakavaa asennetta. vaikka vihjaillaan että voi. ei voi. se on nähty. ongkelma on ja sitä vo ivain yrittää pitää rajoissa jollakin tavalla. keinot antaa esimiehet ja oma äly. minun äly sanoo että jos vangkilla on tabletteja ottakoon jos ei häiritse muita. miksi vangkilassa pitäisi rajoitta atabletteja jos on aikuiset ihmiset kyseessä. vangkilassa tabletit on pieni juttu. suuri juttu on sisäiset ristiriitat joita on vartijoilla paljon. vangkeilla kun tapbletteja on vähän niin syntyy velkoja jos tarvii ostaa toiselta vangkilta. velat aiheuttaa ongkelmia. jos ei ole vlekoja ei ole ongkelmiakaan. kumpi on pahempi asia tabletti vai ei tabletti ja velat. sanopa se. monipiippuinen ei vain kaksipiippuinen asia.
sexistä voi ssanoa että moni vartija on homofobikko ja pitää fagotin vierailua pakaroiden välissä homosexinä. ei kaikki ymmärrä että läheisyyttä voi olla vaikka ei ole homo. minun mielestä.
näin on.
pepussa on joskus kuumemittarikin eikä se muuta sitä ett tykkää rukkasesta. jos pepussa on huilu niin miksi se muuttaisi? niin. minun mielestä ei muutakaan. muiden mielestä näköjään muuttaa.
moni mies näpelöi salassa pakaroiden väliä luin lehdestä. gay on se juttu tänä päivänä joka on muotia.en tiedä montako vangkilassa on muodin takia gay jos on.
tämä on tätä päivää.

posted by voimamiespamppu at 5:05 AM | 0 comments

Äänestä
  • Nyt ei lähdetä tälle kopiointilinjalle kyllä. Nuo älyttömät jutut saa olla ihan omissa oloissaan siellä missä ovatkaan mutta täällä noita valheita ei tarvii levittää enää, rajansa kaikella.

    Äänestä

Miksi palstan pitäisi palata sinun mielipiteesi mukaiseen viime kesän tilaan? Ei menneeseen voi vaikuttaa. Nyt on nyt ja siihen pitää tottua. Eikö viime kesänä ollut paljastettu vankien seksuaalisen kanssakäymisen laajuutta?

Äänestä

Niin, kuka määrittelee mikä on sopivaa? Jos joku (vanki) kirjoittaa tänne kirjoituksen jossa toteaa, että vankilassahan ei homoilla eikä edes runkata, niin sekö sitten on sopiva? Ilmeisesti, jos kaikki vihjailut vankiloissa tapahtuvaan homoseksiin ovat tälle palstalle sopimattomia.

Mistä tämmöinen helkutimmoinen homofobia? Suomen lainsäädännön mukaan homous ei ole rikos eikä sairaus, vaan aivan luonnollinen asia.

Suomen lainsäädännön mukaan kaksi samansukupuolista henkilöä voi solmia rekisteröidyn parisuhteen. Eikö sen jo pitäisi osoittaa, että vankien välisessä seksissä ei ole mitään hävettävää.

Joten luonnottomalta kuullostaa tämä homoseksin karsastus tällä palstalla, kun ex-vangit näyttävät täällä kirjoittelevan rikoksista jotka ovat joskus tehneet ja lusineet ja jotkut jopa kehuvat niillä... Aika luonnotonta siis..

Äänestä
  • Tottakai mielipiteitä ja kannanottoja saa ja pitää olla. Kysymys ei varmasti ole siitä etteikö homoseksistä jotain voi keskustella ja se nyt lienee sanomattakin selvää että kai sitä vankiloissakin voi jonkin verran tapahtua, ainakin minä uskon niin. Itselläni ainakaan ei varsinaisesti ole homoja vastaan muutenkaan mitään, ei kuulu heidän seksuaalisuutensa minulle.

    Vaan mitä tulee esimerkiksi tuon vmp:n juttuihin niin johonkinhan se raja on vedettävä. Jos mies suunnilleen jokaisessa viesteissä kertoilee kuinka siellä kierroksen aikana useissa selleissä oli taas hommat menossa tai alkamassa ja paljastelee yksityiskohtiakin näistä niin ennemmin tai myöhemmin sellaiseen väkisinkin kyllästyy. Vai onko kenellekään jäänyt vielä asia epäselväksi muutenkaan? Sellaiselta joka on ollut yksi aktiivisimmista uusia viestiketjuja avaavista, odottaisi myös järkevämpää vaihtelua aiheisiin eikä vain että noniin, olin taas kierroksella ja he ja he alkoi tekemään siellä sitä ja tätä. Sitä paitsi kuka sanoo etteikö nuo voimiksenkin jutut voisi olla ainakin jonkin verran valheitakin?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


classicco kirjoitti:

No saihan Suomi24 vihdoinkin jotain aikaiseksi kun ns. VMP poistui joukostamme.

Nyt taasen tuntuu että jotkut ovat ssitä katkeroituneet ???

VMP ei ole toiminut missään vankilassa työntekijänä milloinkaan, sillä se ei ottanut mihinkään todelliseen asiaan mitään kantaa vaikka asioita kysyttiin silleen että ei olisi tarvinnut edes paljastaa missä talossa on töissä ( jos olisi )

VMP:n kertomukset tapahtui vain hänen omassa mielessään.

Toivottovasti nyt toimitus jatkaa samalla linjalla ja poistaa vielä muutaman henkilön kirjoitukset jotka ovat kaikkea muuta kuin tälle palstalle sopivia.

Minne katosi ne muutamat henkilöt jotka kirjoittelivat rekatulla nicillä ?? Ei kai jaksaneet turhaa löpinää.

Olisi todellakin kiva juttu jos tämä palsta palaisi siihen tilaan jossa oli esim. viimekesänä.

Joten asialinjalla .......

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu