HOLOGRAMMI

Dokument

Eli tuli joskus subilta, mutta mul ei sillon näkyny se, joten näkemättä jäi. Oliko se minkälainen dokumentti sarja. Olikohan se jotaa subtv tyyppien tekemä pila se kun sitä mainostettii AMPUKAA MUT KUUHUN.

Uusintaa kaipaisin nähä ton.

5

397

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyssellijee

      Mitäs siinä kerrottiin???

    • puop

      Tuo hologrammi oli vaan chattiohjelma jota juonsi juhan af grann. Siellä keskusteltiin ihan kaikesta mitä immeisillä oli mielessä, eli tyypilliset joka illan keskustelut seuranhausta, uskonnoista, töistä, välillä tietysti uhvoistakin ja välillä tottakai ukon elokuvista tuli kysymyksiä chattaajilta. Eli uusintaa siitä ei saa millään tavalla, koska kyse oli vain tunnin mittaisesta chatista, vähän samaan tapaan kuin Martti Servon sunnuntai illat vuosi sitten.

      Se täytyy kyllä tunnustaa että aiempi käsitykseni Grannin ufohuuhaa tyypistä kariutui täysin. Ukkohan on tosi asiallinen tyyppi ja asiallisilla mielipiteillä ja hyvällä maalaisjärjellä varustettu heppu, eikä tosiaankaan mikään hihhuli siriuksesta. :)

      • vois

        Laittaa tähän linkin jos vaikka omille kotisivuille vaikka laittais to jos löytyy vhs ltä. Kait jollaa on toi nauhalla.


      • Kyllä

        Koskaan ymmärtänyt sitä että jotkut on edes luulleet sitä huuhaa mieheksi. Sillon kun tää hologrammi oli tullu subilta niin hämmästyttävästi yks äijä alko pitää heppua ihan hulluna et käyttääkhää se jotaa ja tällasta vainoharhaajattelua.


      • AVortac

        No itseasiassa se ei ollut pelkkä keskusteluohjelma, vaan siinä välillä sai heittää tekstiviestillä kysymyksiä, joihin Grann sitten livenä koetti vastailla - mutta pääpointtina lieni kuitenkin ne videoclipit, joissa oli esim. amerikkalaisten tutkijoiden ja muiden ihmisten erittäin vaikuttavia haastatteluja sun muuta. Paljon hyvin mielenkiintoista informaatiota näiden kautta sai esim. The Philadelphia Experimentistä, siitä että maapalloa terraformoidaan sensijaan että täällä olisi jokin luonnollinen evoluutio darwinismin tyylisesti jne ...

        Lisäksi se ei ollut pelkkä tunnin mittainen ohjelma, vaan se oli SARJA, jossa oli monta jaksoa. (ainakin muistaakseni)

        Ja kolmannekseen, nimi oli HOLOGRANN ... Sarjan tekijän mukaan.

        - Vortac


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      28
      2849
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2641
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      26
      2353
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1904
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1483
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1463
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1173
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1173
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1015
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      958
    Aihe