Ajattelin kesällä viedä marsuni terveystarkastukseen.Asun pienellä paikkakunnalla,eikä täällä ole eläinlääkäriä.Lähin eläinlääkäri ei ymmärrä jyrsijöistä mitään,joten sinne en ainakaan halua viedä.Ajattelin,että veisin toisen lähipaikkakunnan lääkärille marsut.Mietin nyt,että onkohan se kovinkin röyhkeää näin etukäteen soittaa ja kysyä,että ymmärtääkö hän marsujen päälle mitään?Haluaisin vain varmistaa asian,etten sitten turhaan vie marsujani sinne,kun eläinlääkäri ei suurin piirtein ole nähnytkään kyseistä eläintä.Voisinko siis soittaa etukäteen ja kysyä,että onko hänellä kokemusta marsujen hoidosta??
eläinlääkäristä
7
791
Vastaukset
voit ihan hyvin soittaa ja kysyä onko heillä kokemusta marsuista.
- mie vaa
voit soittaa ja kysyä, koska se on selvää ettei kaikilla eläinlääkäreillä ole kokemusta marsuista ja on hyvä kysyä etukäteen. :)
- -MARSU-
Miksi et muka voisi?
kannattaahan asiasta ottaa selvää :D- Mira__
aattelin että onkohan se jotenki epäkohteliasta sitä eläinlääkäriä kohtaan.tai et aatteleeko se et pidän sitä epäpätevänä tai jotain.
ehkä mä aattelen tällasia yksinkertasia ja itsestäänselviä asioita vähä liikaa :) - ............
Mira__ kirjoitti:
aattelin että onkohan se jotenki epäkohteliasta sitä eläinlääkäriä kohtaan.tai et aatteleeko se et pidän sitä epäpätevänä tai jotain.
ehkä mä aattelen tällasia yksinkertasia ja itsestäänselviä asioita vähä liikaa :)Mielestäni hyvän eläinlääkärin pitäisi olla vaan hyvillään, kun kysytään tuollaista asiaa, onhan kyseessä kuitenkin eläimen hyvinvoinnista huolehtiminen... Mutta tiedän kyllä useita eläinlääkäreitä, jotka tuollaisesta saattaisivat loukkaantua, vaikka eivät marsuista tiedäkkään. Joten ei kannata pelästyä, jos käyvät äksyilemään, vaan soittaa toiselle lääkärille :)
Kuitenkin, sinä olet se maksava asiakas.
- mike-marsu
sinähän vain ajattelet lemmikkisi parasta
- sari...
Tottakai voit kysyä.voit suoraan sanoa, että ymmärtääksesi jotkut lääkärit ovat lähinnä hoitaneet koiria ja kissoja , eikä siksi tiedä mitään marsuista. kysy ihmeessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455070Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1131604Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481269Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella101189- 131133
81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171017Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76979Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v3895Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah57779Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27763