eli tietääkö kukaan jyväskylän tai tampereen seudulla liikettä mistä saisi ostettuja kristalleja.
Mielellään lähinnä mustia ja punaisia...
kristalleja?
8
759
Vastaukset
- -Q-
...myy kristalleja, mutta en minä siellä mitään mustia ja punaisia ole ikinä nähnyt. Johtuen tietysti siitä että semmoisia kristalleja (kvartsia) ei luonnostakaan taida löytyä. Tummaa savukvartsia voi toki olla, ja vaaleanpunaista ruusukvartsia. Mutta mustaa ja punaista...?
- darkpriest
kvartsi ei ole kristalli vaikka sen kirkasta muotoa vuorikristalliksi virheellisesti kutsutaankin :)
kristalli on pehmeää lasia. - Cyberanimal
jostain lamppuliikkeestä? mutta oikeammin jos etsit oikeaa mustaa tai punaista kiveä, joista näkyy läpi, niin joudut kyllä turvautumaan muihin kiviin kuin kristalliin ja uskoisin, että jo tuossa edellisessä viestissä kehoitetusta paikasta niitä löytyisi.
- -Q-
darkpriest kirjoitti:
kvartsi ei ole kristalli vaikka sen kirkasta muotoa vuorikristalliksi virheellisesti kutsutaankin :)
kristalli on pehmeää lasia.Oletin luonnollisesti että aloittaja puhuu KIVISTÄ.
Eipä siellä Tullintorilla ollut lasisiakaan kristalleja mainituissa väreissä (punainen ja musta). Taisi siellä jotain kirkkaita olla ellen väärin muista.
Miten niin muuten PEHMEÄÄ lasia? Eikös kristallilasi ole nimenomaan kovaa lasia, koska siinä on lyijyä seassa??? Vai liikkuuko tästäkin väärää tietoa... - dark priest
-Q- kirjoitti:
Oletin luonnollisesti että aloittaja puhuu KIVISTÄ.
Eipä siellä Tullintorilla ollut lasisiakaan kristalleja mainituissa väreissä (punainen ja musta). Taisi siellä jotain kirkkaita olla ellen väärin muista.
Miten niin muuten PEHMEÄÄ lasia? Eikös kristallilasi ole nimenomaan kovaa lasia, koska siinä on lyijyä seassa??? Vai liikkuuko tästäkin väärää tietoa...korkean lyijypitoisuutensa vuoksi se on pehmeää ja helposti hiottavaa...
ja löysin nettikaupan mistä saa mustia ja punaisia...
- Aarrekasan päätä
Sijoita rahaa jalokiviin. Ei sitten hajokaan niin nolosti. Plektrismi ja luminenssikin parempia.
Mustana halvin musta savukvartsi ja punaisena zirkonia.
Kalliimmasta päästä punaiset rubiinit ja safiirejakin kaikissa sateenkaaren väreissä saatavana. Mustana ainoana mieleen tulee musta timantti, eli halvimman hintaluokan timantti. - trelainen
kivigalleria treella tullintorilla, niiltä voi löytyä kaikkea kivistä ka rksitalleista puheen ollen..
- lilylioneye
en tiedä, mutta voithan hommata jalo- tai puolijalokiviä. Niitä ainakin löytyy noissa väreissä. Somsolan ja Energiakeskuksen sivuilta löytyy kuvia ja tietoa. Energiakeskuksesta olen tilannut kiviä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16012256
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454600Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1353653Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392758Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071656Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3631611Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021516Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461