Tietäskö joku mistä johtuu?
Caps lock toimii nurinpäin, päällä ollessa kirjoittaa pieniä jne. Numeroita kun painaa tulee jotain kirjaimia ja muita merkkejä, mut ei numeroita. Ja kun koittaa osoittimen laittaa jonnekin jo kirjoitetun tekstin väliin niin loppuosa teksistä maalautuu.
Onkohan vika ny näppiksessä ja hiiressä vai koneessa vai missä? Olisin kiitollinen jos joku osais neuvoa.
Näppiksestä
6
283
Vastaukset
- ...
"Ja kun koittaa osoittimen laittaa jonnekin jo kirjoitetun tekstin väliin niin loppuosa teksistä maalautuu." Painatkohan sää oikeaa nappia, kun shiftin (vaihtonäppäin) kuuluu toimia noin.
Voihan toki olla, että näppäin kaavio on jostain syystä väärä, mutta ei sekään kyllä capslockkia ja shiftiä pitäis sotkea. Käyttöjärjestelmääsi et tietenkään viitsinyt mainita.- aloittaja
painan ihan oikeaa; pitäis kyllä vissiin tarkistaa näppis jos shift on jotenkin jumissa tm
käyttis on xp
ja pitäis kai koittaa toisella näppiksellä kans; jos tää näppis jumittaa jostain syystä:
välillä tää ei suostu kirjoittamaan ollenkaan; nyt näköjään taas tesktiä tulee - ...
aloittaja kirjoitti:
painan ihan oikeaa; pitäis kyllä vissiin tarkistaa näppis jos shift on jotenkin jumissa tm
käyttis on xp
ja pitäis kai koittaa toisella näppiksellä kans; jos tää näppis jumittaa jostain syystä:
välillä tää ei suostu kirjoittamaan ollenkaan; nyt näköjään taas tesktiä tuleesiellä kahvia tai cocacolaa riittävä määrä sisällä, kokeilepas toisella näppiksellä.
- aloittaja
... kirjoitti:
siellä kahvia tai cocacolaa riittävä määrä sisällä, kokeilepas toisella näppiksellä.
Avasin näppiksen ja syy löyty, olis heti pitäny tarkistaa. Lapselta roiskunu limua just ton shift-näppäimen kohalle..
Auttaakohan tohon putsaaminen vai onko se lopullisesti rikki, näkeehän se tietty ku kokeilee.
Onneks näppikset ei nii hirveen kalliita jos uuden joutuu. - ...
aloittaja kirjoitti:
Avasin näppiksen ja syy löyty, olis heti pitäny tarkistaa. Lapselta roiskunu limua just ton shift-näppäimen kohalle..
Auttaakohan tohon putsaaminen vai onko se lopullisesti rikki, näkeehän se tietty ku kokeilee.
Onneks näppikset ei nii hirveen kalliita jos uuden joutuu.ota se kalvo sieltä irti ja putsaa vaikka ihan vedellä ja kuivaa heti hyvin. Samoin ne näppäimet voi vaikka pestä fairylla.
Uusi hyvälaatuinen näppis tosin maksaa sen noin kympin. - aloittaja
... kirjoitti:
ota se kalvo sieltä irti ja putsaa vaikka ihan vedellä ja kuivaa heti hyvin. Samoin ne näppäimet voi vaikka pestä fairylla.
Uusi hyvälaatuinen näppis tosin maksaa sen noin kympin.Jep, putsasin sen heti vedellä ja varmuudeks vielä jätin kuivumaan vaikka kuivasin jo muutenkin. Saa nähdä sitten toimiiko. =)
Kiitti neuvoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 865269
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h784704Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112997Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv862933Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232494Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612039Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska241901- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1141439- 1851318