Huomenta! Raittiina aloitamme taas uuden päivän ja raittiina sen päätämmekin.
Keskiviikko 17.5.2006
11
1022
Vastaukset
- pörri1
ja kolomekymppii:))Aamusta se on aloitettava,että saa jotain aikaseksi.Mulla onkin tälle päivälle paljon tekemistä suunniteltu.jos puolet suunnitellusta tulee tehtyä,niin se on hienoa!Kevyttä keskiviikkoa kaikille.t pörri1
Tipaton raitis Keskiviikko!
- raitis ukko
sefulla on tarkoitus pitää tämä palsta puhtaana.
Suorastaan steriilinä. Huomasin sheriffin luudan viuhuvan tarmokkaasti ja viestiä katosi kaiken aikaa.
Joo, onhan se toki hyvä että palstaa valvotaan ja pahimpia ja törkeimpiä viestejä poistellaan. Mutta ja suuri MUTTA. Eikö palstalla sallita lainkaan muutaman vakikirjoittajan ja sheriffin näkemyksiä eriäviä kirjoituksia? Olen itse(kin) AA:lainen ja mielelläni kuuntelen ja luen muitakin mielipiteitä kuin mitä AA:ssa opetetaan. Eihän AA ole ainoa oikea raitistumispaikka. Varmasti on muitakin tapoja raitistua, eikö vain. Pitkän AA:laisen taipaleeni aikana olen huomannut että suuresta osasta AA:laisia tulee määrätietoisen omahyväisiä ja he eivät siedä muita näkemyksiä. Jotenkin olen havainnut vakikirjoittajien ja seriffin olevan tätä lajia, anteeksi nyt vain.
Mikäli palstalla ei sallita avarampaa keskustelua, näivettyy tämä vain muutaman "valitun" keskustelualueeksi ja aiheet ovat mitäänsanomattomia, kaunista ilma, sataa, pakkasta, ja hyvää päivää kirvesvartta. Tähänkö palsta on tarkoitettu?
Jatkuva viestien ahkera siivoaminen ei aja kenenkään etuja, tulee vain riitaa ja valvojan arvostelua. Miksei palstan anneta olla sellainen miksi keskustelupalstat ovat luotu, KESKUSTELUA varten? Myöskin erilaiset näkemykset ovat mielestäni tervetulleita vaikka ne joitakuita ärsyttävät suunnattomasti. Keskustelupalstan kuuluukin olla ärsyttävä, eikö vaan? - Cettuz!
Tämäpäivä, vaikka näyttää eka viesti lentäneen tuuleen? Muistaakseni aamulla jo kuittasin?
- Ryyppymies
ollaan täällä Itä-Suomessakin.
- ilmoittelee
Attelin minäkin olla tänään tipattomana ja raittiina, ku eilen tuli otettua sammumiseen asti.
sanoo automies. Ei mene, kun muutama lonkku silloin tällöin. Millastas porukkaa täällä oikeen on?
- aahoohoo
Kalle-KustaaKorkki kirjoitti:
sanoo automies. Ei mene, kun muutama lonkku silloin tällöin. Millastas porukkaa täällä oikeen on?
semmosia ollaan että viinan juomisen sijasta puhutaan höpöjä.
Minä oon muuten kuullu Kalle-Kustaasta yhen runon jota en nyt lähe tässä lausumaan.
Tässä on mennyt jokunen aika, kun olen kirjoitellut ketjuun. Kesäisin on niin paljon muuta tekemistä, että netissä ei tule niin paljo oltua. Viikonloput menee mökillä, siellä ei ole yhteyttä internetiin. Raittius on kyllä siitä huolimatta säilynyt, kun muistan että viina ei ratkaise mitään ongelmia. Raitista alkavaa kesää kaikille, nautitaan raittiista päivistä.
- mussukka1
Oikeastaan se on vertaistuki, kun joku käy moikkaamassa ja kertomassa, että viina ei kuulu kuvioihin.
Mökkikausihan tässä alkaa, minä olen jo käynyt jäiden seassa uimassa ja täytyy sanoa, että on siellä mökillä nyt asiat toisessa järjestyksessä kuin silloin "iloittelun" aikana.
- paranoidi
Jo vain, raittina päivä, iltakin.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1126949Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1044670L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa483932TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133324Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6691976Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2181335- 661328
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551273Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j511267Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise12962