Kyllä se pamppu totta puhuu. Iltalehdessä tällasta:
Määräaikaisessa virkasuhteessa työskennellyt vanginvartijamies tuomittiin Turun käräjäoikeudessa eilen virka-aseman väärinkäytön takia kahden kuukauden ehdolliseen vankeuteen.
Taustalla oli vartijan ja miesvangin välinen sukupuolisuhde viime vuoden lopulla.
Vartija ja vanki kohtasivat intiimeissä merkeissä muutamia kertoja vangin sellissä. DNA-näyte vangin pyyheliinasta vahvisti vartijan yölliset vierailut.
Oikeuskäsittely sujui ilman dramatiikkaa. Vartija oli jo aiemmin tunnustanut tekonsa ja sanoi katuvansa viime marras- joulukuun visiittejä.
Luottamuksellinen suhde
Vartija oli sellissä käydessään työvuorossa ja vaaransi näin vankilan turvallisuutta.
- Kun vartija menee yksin selliin, vanki olisi voinut saada yleisavaimen ja voinut saada aikaan valtavan kaaoksen, pohti syyttäjä.
Syytetyn asianajaja Marjo Valtonen piti uhkakuvaa pelkästään teoreettisena, sillä vangin ja vartijan suhde oli hänen näkemyksensä mukaan pitkä ja hyvin luottamuksellinen.
Vartija piti vierailujen aikana sellin ovea raollaan, jotta hän kuulisi mahdolliset hälytykset ja häiriöäänet paremmin.
Vartija teki lisäksi vartiointikierrokset juuri ennen ja heti jälkeen visiitin.
sexi
PamppuFANI
1
428
Vastaukset
- Mephisto
Kaikesta päätellen voimamiespamppu vaarantaa itse jatkuvasti vankilan turvallisuutta olemalla usein yksin vangin sellissä, näistä visiiteistähän hän on puhellut missä on voinut käydä juttelemassa ja kahvittelemassakin vankien seurana. Mitä tulee tuohon uutiseen niin tokihan sitä voi tapahtua tuollaista ja tapahtuukin, eri asia vain että missä määrin ja minkälaisiin täälläkin julistettuihin tietoihin pitäisi uskoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1107622
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1095301Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163536Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p293527Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352574Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191886Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3561530Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961521Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?651373Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311366