vvo:n sivut

uudistettu

Entiset oli kyllä paremmat. Nyt mä en ymmärrä, miks ei niissä esitellyissä asunnoissa ole edes kaikissa vuokraa mainittu???????

4

455

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hfjhfjhjhjhf

      No tietty että niistä järkyttävästi ylihinnoitelluista rotankoloista edes joku ehkä kiinnostuisi kun ei näe heti vuokrahintaa..

      • eijjtaujjuu

        Mä en kanssa ymmärrä, että miksei ne hinnat voi näkyä! Tosi rasittavaa! Pitääkö sinne sitten laittaa erikseen kysymys jokasesta kämpästä?


    • lopotoloo

      Miten saan selville noiden kämppien vuokrahinnan?

      • et kai sinne

        vaan sitten pitää soittaa sinne vvo:lle ja kysyy sitä vuokraa. Aikaisemmassa nettisivustossahan ne vuokrat näky ja mun mielestä ens alkuun oli tässä uudessakin versiossa. Ei kai niillä ole joku vuokrankorotuskierros just menossa? Jos se on sitä varten? Emmä tiedä. Mut eiks toi oo melkeen kuluttajain suojalain vastaista, ainahan pitäs hinta näkyy - tosin ei taida kuluttajain suojalaki pätee vuokriin.
        No sillä tavalla ainakin saa osviittaa jos laittaa max vuokratoiveen siihen yhteen valikkoruutuun, tietää ees jonkinlaisen suuruusluokan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      29
      2854
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2651
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      28
      2365
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1904
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1493
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1463
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1183
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1173
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1015
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      958
    Aihe