Kenttäsaha pitäisi ostaa uutena. mutta mitä merkkiä olisi nykyään markkinoilla.
osoitteita,merkkejä,kokemuksia,hintoja pitäisi tietää?
Kenttäsaha
6
3271
Vastaukset
- ainakin
ensin jotain toista foorumia!Mikä saakelin metsäkone toi sun sirkkelis on?
- Kitkaveto
Missäs on kenttäsähäfoorumi? Minäkin olisin kiitollinen siitä tiedosta. Onkos moottorisaha metsätyökones? Jos on niin miksei kenttäsaha? Oon ollut kenttäsahan lautapoikana. Ja se saha oli mettässä perhana. Missäs se raja menee?
- ennemmin
Kitkaveto kirjoitti:
Missäs on kenttäsähäfoorumi? Minäkin olisin kiitollinen siitä tiedosta. Onkos moottorisaha metsätyökones? Jos on niin miksei kenttäsaha? Oon ollut kenttäsahan lautapoikana. Ja se saha oli mettässä perhana. Missäs se raja menee?
Agronetistä.Tämä on enemmän tämmöinen pillityspalsta.
- ole tässä
Joko Kara (Kallion konepaja) tai Laimet. Molemmat suomalaisia ja hyviä sahoja. Mä olen saanut todella hyvää palvelua neuvojen ja varaosapalvelun muodossa Karalta.
- isäntä
Laimet on ainakin todella asiallinen laite ja käytössä kätevä. 130 kun ostat niin kyllä rupeavat tukit pienenemään urakkatahtiin. Pienemmätkin mallit ovat asiallisia esim maatilalle.
Tuolla mallit ja lisätietoa:
http://www.laimet.com/tukki.html- pois
olisin luopumassa sellasesta vannesahasta millä menee isompikin tukki pieniksi.jos jotakin kiinnostaa niin laittakaa tietoja niin otan yhteyttä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1951486Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1231248- 50988
- 70930
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva52853Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53830- 56822
- 102804
- 82800
- 32745