Elän onnellisesti avoliitossa naiseni kanssa jo viidettä vuotta. Ihan oikeasti elämämme on onnellista, eikä suhteestamme puutu mitään. Seksikin on edelleen ihanaa... Mutta mikä mulla nyt on? Eräs mies, joka ei tiedä mun elävän naisen kanssa, on osoittanut kiinnostusta mua kohtaan ja on sekoittanut mun ajatukset ihan kokonaan... eilen jo ajattelin miltä rakastelu hänen kanssaan tuntuisi,HUH! Nuorempana elin pitkään miehen kanssa, kunnes löysin lesbouteni ja hylkäsin miehet (ne ei kiinnostaneet eikä kiihottaneet seksuaalisesti mitenkään), mutta mikä mä nyt sitten oikein olenkaan?! Taidan olla ihan sekaisin - APUA!
Mikä mua vaivaa...
lepakko
51978
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
olla BI!
Mutta on häpeä olla petollinen,eli pystyisitkö keskustelemaan naisesi kanssa "kriisistäsi" ilman että suhteenne joutuu kriisiin?
Ymmärrettävästi olet sekaisin,kuullostaa julmalta ihastua mieheen seksuaalisesti,ollessasi onnellisesti avoliitossa naiseen.
Bi-naiset tuolla toisaalla taivastelevat samaa,ihana mies mutta kun se nainen...nam.
Tolkutetaan sulle samaa,haaveile mutta älä alennu pettämään/kokeilemaan,rakkaus kai se voittaa seksuaaliset himot?
vaa sille rouvalles, jotta äijät himottaa..
rehellisyys maan perii
Mitäs tekisit, jos ihastuisit samalla tavalla toiseen naiseen ?
MOT: lesbo voikin olla bisse, bisse voi olla hetero ja ja ja. Variaatioita riittää. Tärkeintä on se, ettei ala elämään kaksoiselämää. Älä riko rakentamaasi kuviota kevytmielisesti älkä ala pettämään toista. Tunteet eivät voi ketään loukata, koska sinä et tietoisesti synnytä tunteitasi. Tekosi ovat harkittuja tai ainakin toivottavaa olisi, että ihminen harkitsisi tekonsa ja ottaisi niistä vastuun. Tekojen tulee olla siis päivänvaloa kestäviä.
niin tai sitten sulla vaan biologinen kello tikittää..jos vaan haluat lapsen sen kans.näin on muutamilla l-tuttuilla käynyt