Kyllä on kylmää kyytiä! Euriborit olleet koko viikon laskussa ja edelleen tippuu...
3,293%
7
1226
Vastaukset
- Japi .
Miten mahtaa vaikuttaa asuntojen hintoihin ?.
- kysymys!
Eipä vaikuta asuntojen hintoihin juuri mitenkään, ainakaan suoraan. Vaikuttaa lähinnä siten, että asuntojen kysyntä kasvaa edelleen ja hinnat jatkavat nousuaan.
- tuhnuille
Tuossa on vielä kuva asiasta kaikille lukutaidottomille tuhnuille: http://www.bof.fi/fin/5_tilastot/5.1_Tilastografiikkaa/5.1.2_korot/
- mutta kuitenkin
kun kuvaajaa tarkastelee tammikuusta lähtien. Välillä nousee, välillä laskee, mutta ylöspäinhän tuo on matkalla.
- sitä
mutta kuitenkin kirjoitti:
kun kuvaajaa tarkastelee tammikuusta lähtien. Välillä nousee, välillä laskee, mutta ylöspäinhän tuo on matkalla.
vuodesta 1978, niin alaspäinhän tuo on menossa. Kyllä noi viisarit saa sojottamaan koilliseen tai lounaaseen kun valitsee itselleen mielauisan tarkastelu välin.
- vuokralutikka
sitä kirjoitti:
vuodesta 1978, niin alaspäinhän tuo on menossa. Kyllä noi viisarit saa sojottamaan koilliseen tai lounaaseen kun valitsee itselleen mielauisan tarkastelu välin.
on tietysti se tarkasteluväli, jota tuijottamalla voi saada harhakuvan, että asuntojen hinnat romahtaisivat! Viipaloin tarkastelujakson vaikka miten, jotta saan sovitettua totuuden kuvitelmiini.
- hullllllllu
vuokralutikka kirjoitti:
on tietysti se tarkasteluväli, jota tuijottamalla voi saada harhakuvan, että asuntojen hinnat romahtaisivat! Viipaloin tarkastelujakson vaikka miten, jotta saan sovitettua totuuden kuvitelmiini.
"...tietysti se tarkasteluväli, jota tuijottamalla voi saada harhakuvan, että asuntojen hinnat romahtaisivat"
Olen lukenut ainakin 30 kertaa tältä palstalta jutun, jonka mukaan korot nousivat päivässä 0,004 %-yksikköä ja tasaisella tahdilla se tekee vuodessa 2,5%
Siinä vaiheessa tuli paskat housuun, olin varma että TOTTAKAI korko nousee seuraavat 360 päivää samalla tahdilla kuin tänäänkin. Eihän tuo Euribor koskaan heittele, kyllä se saattaa nousta vuoden putkeenkin, joka päivä saman verran. Jep.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517021Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235485- 1152586
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152069Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361768Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111001- 59959
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32886Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44883