Nizza tuntematon vyöhyke???

????

Eikö kukaan tosiaan osaa auttaa???

Nizzaan toukokuun lopulla ja vinkkejä kaivataan:rannat, aktiviteetit, ravintolat, yökerhot, diskot jne. Ikää meillä 35-40 vuotta ja miesporukka. Kiitos jo etukäteen!!!

3

3247

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minäkin olen käynyt

      Kukaan ei varmaan jaksa vastata tuohon pitkälti sen vuoksi, että koko Nizza on kuorrutettu juuri tuon tyyppisillä viihdykkeillä. Sitä on kaikille ja kaikkialla aivan mieltymyksen ja hintatason mukaan. Et voi välttyä löytämästä teille mieluisaa paikkaa jos vain kävelette hieman ympäri "kylää". Rantaakin on kilometreittäin ja siihen törmää 100% varmuudella.

    • Daisy

      Olin 4 päivän lomalla Nizzassa huhtikuussa ja on tosi kiva paikka. Rantaa riittää n.6 kilometrin verran ja rantatiellä kuljeskeli kaikenlaista porukkaa: niin hölkkääjiä kuin rulliksilla kulkijoita muiden seassa. Katukahviloita vieri vieressä, paitsi ehkä tuolla rantakadulla, jossa hinnat korkeammat kuin kaupungin muulla alueella. Keskustan raitiotietyömaa oli ainoa miinus. Rue Massena oli sekä mainio ostoskatu että täynnä hyviä ruoka- ja muita ravitsemuspaikkoja. Näin siellä poikkikadulla yhden yökerhon kyltinkin, mutten käynyt tutkailemassa paikkaa.

      Miehet komeita ja naiset chick!

    • njassaman

      Nizza ei ole mikään erityinen bailupaikka. Onhan siellä paljon ravintoloita etenkin parilla kävelykadulla, mutta pääpaino on ruokailussa ja viinin juomisessa. Silmiini ei sattunut ainoatakaan discon tyyppistä menomestaa, mutta kyllä niitä siellä varmaan jossain on. Meno on kaiken kaikkiaan varsin hillittyä.

      Suosittelen drinkkiä Hotelli Negrescon baarissa. Sinne voi mennä ihan ohikulkijana, kun asu on siisti. Hotellin aulaa saa katsella ihan rauhassa. Drinkit ovat kyllä järjettömän kalliita, mutta hotelli on Euroopan komeimpia eli älkää pihistelkö.

      Ranta on upea. Muistakaa varoa n. klo 16 maissa yhtäkkiä nousevaa aallokkoa. Älkää makailko aivan rannassa. Joka päivä käy sama ilmiö. Yhtäkkiä tulee muutama korkea aalto ja ne nielaisevat kymmenien ihmisten tavarat.

      Ravintoloista on ehdottomasti paras hinta/laatu-suhde ravintolassa De Gesu erään kirkon kupeessa. Jos juotte viiniä niin tilatkaa roseeta, koska se on todella hyvää tuolla seudulla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe