toisen ääni kuuluu omiin kuulokkeisiin,mutta oma ääni ei vastaanottajalle. kuulostaa kyllä siltä,että mikki on toiminnassa. asetukset pitäisi olla kunnossa ja mikinkin normaalisti päällä. mikissä ei ole vika,sillä eri mikkejä on tullut useitakin kokeiltua. voisiko syynä olla vanha tietokone,microsoft 98? kiitos!
ongelmia mikin kanssa
8
413
Vastaukset
- xyz
Osta uus kone. Vaikka ei vanhassakaan mitään vikaa ole, et vaan osaa käyttää sitä mutta hyvä niitä on välillä vaihtaa uuteen.
- tässä on
kyse? Skype?
- minttu187
skypessä eikä messengerissä juttelu. taitaa olla tämä kone vain niin antiikkinen..
- Skypessä
minttu187 kirjoitti:
skypessä eikä messengerissä juttelu. taitaa olla tämä kone vain niin antiikkinen..
vielä soittaa echo123, joka on S:n testipalvelu.
Sieltä tulee testipuhetta ja sen jälkeen äänimerkki, jonka jälkeen voi yrittää puhua jotakin, jonka jälkeen palvelu toistaa tallennetun puheen. Tuskin se autuaaksi tekee, mutta varmistaa ongelmat. Oletko varma, että mikrofonin ja kuulokkeiden johto on kytketty äänikorttiin oikein? - kyllä...
Skypessä kirjoitti:
vielä soittaa echo123, joka on S:n testipalvelu.
Sieltä tulee testipuhetta ja sen jälkeen äänimerkki, jonka jälkeen voi yrittää puhua jotakin, jonka jälkeen palvelu toistaa tallennetun puheen. Tuskin se autuaaksi tekee, mutta varmistaa ongelmat. Oletko varma, että mikrofonin ja kuulokkeiden johto on kytketty äänikorttiin oikein?98SE:a aikoinaan Skypen kanssa, ilman mitään ongelmia. En tiedä uusista versioista.
- kysyä
Minniltä!!!!!!!!!!
- deik
Kokeile vaikka ääninauhurilla, löytyy käynnistä valikosta , ohjelmat-apuohjelmat ja multimedia jos muistan oikein, että nauhottaako se. Jos ei niin sulla voi olla mikin volume nollassa. Ohjauspanelin ääniasetuksista voi säätää mikin volumea. Olisi hyvä tietää mikä ohjelma on kyseessä , voisin arvata että messenger?
http://www.freewebs.com/dakelindroos- minttu187
mikrofonia sekä messengerissä että skypessä,mutta kummassakaan ei havaita ääntä. Skypen avulla sentään kuuluu toisen puhe omiin kuulokkeisiin,mutta mesessä yhteyttä ei voida muodostaa.. Asetuksien pitäisi olla kunnossa ja mikin päällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti25216645Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235361- 1152544
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152002Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361741Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111972- 59936
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28842Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?40840