Kiinanharjakoirista?

elikkäs..haluisin tietää kauanko kiinisten korvia pitää suurinpiirtein teipata että ne jäävät pystyyn?
ja saako NAKUILTA ne haituva karvat jollain kokonaan pois ettei tarvi kokoajan olla ajelemassa? KIITOS!
3228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

teippaa korvia niin kauan että ne pysyvät pystyssä!! aina kun vaihdat teipit niin kyllä huomaat että rupiavatko ne vähän ajan päästä lerpatamaan :))
mutta toiseen en osaa vastata

Äänestä

Kirjotan tälleen suht myöhään, ja luultavasti olet tulokset jo nähnytkin (: Mutta sellasta vaan, että toi korvien pystyyn jääminen on tosi yksilöllistä! Meidän vanhemman harjiksen korvia teipattiin joku puol vuotta vähän reilut ja nuoremmalla oli korvat vain kolme päivää(!) teipattuina, ku jäivät jo pystyyn (: Korvien lihaksia täytyy vahvistaa ja joillakin tämä tapahtuu nopeammin kuin toisilla! (: Ehkäpä sinulla on jo kokemusta asiasta.

Äänestä
  • Meillä teipattiin aika ajoin ja sitten vähän katseltiin, että alkavatko korvat lerppaamaan. Sitten jos alkoivat, niin teippasimme taas vähäksi aikaa. Joskus vaikka teippauksenkin jälkeen näyttäisi siltä, etteivät korvat jäisi pystyyn, niin ne saattavat silti vielä itsestään nousta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


määvaan kirjoitti:

elikkäs..haluisin tietää kauanko kiinisten korvia pitää suurinpiirtein teipata että ne jäävät pystyyn?
ja saako NAKUILTA ne haituva karvat jollain kokonaan pois ettei tarvi kokoajan olla ajelemassa? KIITOS!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu