Etsin hoitopaikkaa kahdelle kissalleni n. kolmeksi kuukaudeksi ja ajatteli kysellä tätä kautta, jos jollakin olisi tietoa tai kokemusta, minkälaisia nämä maksulliset "kissahoitokodit" ovat, ovatko esim. kalliita ja saako niissä hyvää hoitoa?
hoitopaikkoja?
jonna
2145
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mille ajalle ja mistä päin tarvitsit kissojen hoitoa? Tiedän Helsingistä yhden opiskelijanaisen, joka saattaisi ottaa kissoja hoitoonsa joksikin aikaa, kun tarvittavat tarvikkeet (hiekkalaatikko, syömäkupit, ruoka ja kissanhiekka) maksetaan tai annetaan. Hänellä on aikaisemmin ollut kissoja hoidossa.
Tarvitsen hoitopaikkaa n. kolmeksi kuukaudeksi heti tammikuusta lähtien, tarkkaa ajankohtaa en vielä tiedä ja mielellään e-suomesta, Helsingin lähettyviltä. Katselin netin kautta noita kissahoitoloita ja niissä on vuorokausi hinnat eli sinne ei ainakaan voisi pidemmäksi aikaa jättää. Voisitko kirjottaa mulle vaikka suoraan: [email protected], jos tiedät mahdollisia hoitopaikkoja.