Ufo-videot ovat monesti niin suttuisia, ettei niillä ole usein juuri senkään takia mitään todistusarvoa.
Nykyisen kuvankäsittelyohjelmien ansiosta hyvistä ja terävistäkään otoksista ei voi mennä enään takuuseen. Alla oleva video edustanee tätä ääripäätä? Onko joku nähnyt tämän otoksen jossakin?:
http://video.google.com/videoplay?docid=-5296898302986372025&q=ufo
flying saucer
7
928
Vastaukset
- ole...
nähnyt...
- Tarkka kuva Vihdoinkin
Loppu oli parhain, siinä kuulu se siisti ääni. Oli aikamoinen video, sujahti kovaa vauhtia pois. Jos tuo oli aito, oli juuri tarkkaa kuvaa saatu. Tarkimpaa kuvaa mitä koskaan olen nähnyt ufo videoista. Perkule vietä, miten ne noin tarkan sai ^^.
- AVortac
Varsinkin loppu paljastaa sen feikiksi. Ja ne nolot "välkähdykset", jotka on hiton epäaidon näköisiä. Siinä lopussa ei oo motion blurria, UFO "ottaa vauhtia" (minkä hiton takia?? :)) ja se suhahdus kuulostaa hemmetin epäuskottavalta.
Jos toi ei oo feikki ni mä oon Californian keisari.
- Vortac
- sdi
En ole nähnyt. Huijaukselta vaikuttaa. Katselijat olivat ehdottomasti liian rauhallisia, lähes välinpitämättömiä.
- huijaustako
Milläs todistat huijaukseksi. Minä uskon otoksen olevan ehdottomasti aito. Lisäksi minä uskon mm. maailanrauhaa ja Joulupukkiin.
Ei kai edes tekijä kuvitellut jonkun oikeasti uskovan tohon. Aika köppänen. Lienee tarkoitettu huumoriksi. - tadd
huijaustako kirjoitti:
Milläs todistat huijaukseksi. Minä uskon otoksen olevan ehdottomasti aito. Lisäksi minä uskon mm. maailanrauhaa ja Joulupukkiin.
Ei kai edes tekijä kuvitellut jonkun oikeasti uskovan tohon. Aika köppänen. Lienee tarkoitettu huumoriksi.Pilanpäiten tehty, tietokonegrafiikkaa luultavasti.
- Human
Jaaha... Kameran takaa tuntuu kuuluvan saman miehen ääni, joka kuuluu myös täällä jokus jo esillä olleesta videopätkästä. Tämän pätkän linkki on tuossa alla ja otoshan on tunnettu huijaus:
http://video.google.com/videoplay?docid=7254510592854850786&q=ufo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26216685Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235370- 1152545
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152010Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361742Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111975- 59941
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28849Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?43843