Tivoli/Tanska

utelias

Onko kenelläkään kokemusta tästä kööpenhaminalaisesta paikasta?
Minkälainen paikka Tivoli on, paljonko sisäänpääsy/ranneke tms. maksaa?

6

3146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tätäkö tarkoitit?
      • utelias

        Jep. Sitä juuri, tuhannet kiitokset sulle.


    • ..mutta

      ...kaunis. Siellä on euroopan vanhin yhä käytössä oleva vuoristorata. 5v sitten kävin, syötiin siellä jossain ravintolassa ja hiukan kierreltiin, vuoristoradalla ajeltiin. Ihme että muistikuvat on aika utuisia, vaikka selvin päin oltiin, tosin oli yö aika ja keinovalossa tuntui aika "sisätilalta".

      Oudolta tuntui myös Lauantai yönä kävellä kaupungilla kun kännisiä ei ollut öykkäämässä nurkilla kuten täällä, eli ei oikein ollut kotoinen tunnelma.

    • käynyt

      juu kävin ehkä 2 vuotta sitte. Todella nätti öiseen aikaan valoineen ja suihkulähteineen ja sen sellasineen. Todella mukava paikka, ja paljon muutakin kuin huvipuistolaitteita. Itse tykkäsin mutta hurjapäille ketkä kaipaa paljon kaiken maailman kieputtimia ehkä liian "lälly".
      Hintataso suht kallista.

    • -nainen-

      Tivoli perustettiin vuonna 1843, joten se on yli 160 vuotta nuori. Täältä löytyy kaikkea! Kolossaalinen määrä vuoristoratoja, 38 ravintolaa, pantomiimiteatteri, maailmanluokan artisteja, live-musiikkia ja lumottu ilmapiiri. Iltaisin sytytetään 150 000 valoa. Kööpenhaminan ehdoton 'must' ja ykkösenä kaikkien listalla!

      Omat muistoni Köpiksestä vuodelta -62

    • 1x2

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      110
      6887
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      384
      6533
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      65
      3297
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      126
      2832
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2430
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1834
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      21
      1697
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      35
      1587
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1367
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      74
      1257
    Aihe