onko suomessa koskaan ollut kellään yli piikkistä suzukin rg gammaa? Siis kaikki kyseisen mallin pyöräthän on piikkejä mutta netistä löysin kuvia myös isommista 250 ja 500 kuutioisista malleista.
Onko kyseisiä malleja koskaan rekisteröity suomeen ja millä kortilla niitä saa ajaa, riittääkö A1 kortti? Vai pitääkö olla A kortti jossa tehoraja 25 kw (väliluokka)?
Onko se 250 kuutoinen ja 500 kuutioinen jo valmiiksi alle 25 kw vai pitääkö tehdä jotain kuristuksia jos sellaisen tuo vaikka ulkomailta? Vaikka siinä oli enemmän kuutioita niin onko se kuitenkin piikki koska on kaksitahtinen? Onko kukaan koskaan tuonut kyseisiä malleja suomeen, onko niitä edes mahdollista rekisteröidä suomeen?
Voiko sellaisen pyörän vakuuttaa jota ei ole aikaisemmin suomessa ollut ja meneekö vakuutusmaksu piikin mukaan, eli onko niiden vakuuttaminen edullista vaikka olisikin 500 kuutioinen?
Kiitos vastauksista.
Suzuki RG
250 & 500
1
173
Vastaukset
- tehoja
90hp,mitähän niistä sitten kilovateissa tulee?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455010Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121580Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481149- 131063
Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella10101981-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome17997Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy75950Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v2852Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah57759Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27713