Aurinkomatkat

Pandora huoneistohotsku

Varmaan aivan uusi hotelli Aurinkomatkoilla, kun en viime vuoden luettelosta tuota löytänyt lainkaan. Kannattaako sinne varata matka. En halua hotellia aivan ydinkeskustasta ja tuon hintalaatukin paikallaan. Hotellissa joskus kenties olleet kertokaa hieman hotellista. Onko ruoka siellä hyvää ja minkä hintaista esim. Hissikin näytti olevan mikä iso plussa Marmariksen hotelleissa. Onko lähistöllä ravintoloita ja kauppoja vai joutuuko keskustaan kävelemään. Kiitos jos joku tietää edes jotain.

7

1073

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Leila

      Moi!
      On hotelli ollut aurinkomatkoilla. Oltiin viime syksynä siellä 10 päivän matkalla.
      Ihan viihtyisä ja rauhallinen siisti hotelli. Voitais mennä uudelleenkin. Me tykättiin. Oli sopiva matka kaikkialle.
      Pikku kauppa ihan lähellä. Kysele lisää niin vastaan, jos osaan.

      • Pandora huoneistohotsku

        Oliko torstaisista markkinoista jotain haittaa hotellissa? Oliko pitkästi sinne matkaa hotellilta? Millainen ruokalista ja noin minkä hintainen hotellissa oli. Meinaan vaan jos lounasaikaan joskus siellä ruokailisi. Illalla toki sitten muualle syömään. Oliko huoneistossa ötököitä. Kiitos jos vielä noihin jaksat vastata :)


      • PANDORA
        Pandora huoneistohotsku kirjoitti:

        Oliko torstaisista markkinoista jotain haittaa hotellissa? Oliko pitkästi sinne matkaa hotellilta? Millainen ruokalista ja noin minkä hintainen hotellissa oli. Meinaan vaan jos lounasaikaan joskus siellä ruokailisi. Illalla toki sitten muualle syömään. Oliko huoneistossa ötököitä. Kiitos jos vielä noihin jaksat vastata :)

        Markkinoista ei ole haittaa,ovat noin 400-500 metrin päässä,sopivan lähellä mutta riittävän kaukana.
        Vime kesänä ruokalista on hyvin pelkistetty,pizzaa,hamppareita,munakasta, lihapullia,aamiaista,hinnat 3,5 liiraa-7 liiraa,en tiedä tämän kesän hintoja.
        Ötököitä ei ollut,ostettiin heti Tansasista ötökkövalo pistorasiaan,varmuuden vuoksi.
        Allasalue iso ja siisti,iltasinkin rauhallinen koska allasbaari meni kiinni puolen yön aikaan.


      • Kauan ollut AM:lla
        Pandora huoneistohotsku kirjoitti:

        Oliko torstaisista markkinoista jotain haittaa hotellissa? Oliko pitkästi sinne matkaa hotellilta? Millainen ruokalista ja noin minkä hintainen hotellissa oli. Meinaan vaan jos lounasaikaan joskus siellä ruokailisi. Illalla toki sitten muualle syömään. Oliko huoneistossa ötököitä. Kiitos jos vielä noihin jaksat vastata :)

        Ainakin Sonera Plazan sivuilta löydät paljon tietoa Pandorasta. Torstaimarkkinat eivät kuulu tai näy sinne asti.


    • SunShine

      juuri Pandoraan.Ensimmäistä kertaa ko.h-hotelliin. Viimeksi olimme Royal Maris- hotellissa:) Lähdemme 19.8 ja olemme kaksi viikkoa! :)

    • gnuppe

      Heips!Kyllä tämä hotelli oli jo viime vuonna koska olin eka kerran siellä toukokuussa 05 ja nyt jo kolmatta kertaa sama hotsku.Ihan kiva hotelli ja henkilökunta ja kivan matkan päässä suomi karaoke paikoista.Lähellä oleva pieni kauppa on saamarin kallis en suosittele.Kävele hiukan matkaa keskustaan päin ja löydät söklutin (en ihan osannut kirjoittaa nimeä oikein)mutta kutsutaan "köyhien kaupaksi"ja miksi koska se on paikallisten oma kauppa ja hieman edullisempi kuin lähi kaupat.Sieltä saa ihan mitä tarvitsetkin paitsi ei kaljaa eikä alkoholijuomia koska paikalliset ei juo tai ainakaan suurin osa.Mutta heti vieressä kyllä on kauppoja jossa myydään kaljaa jos tarvii.Hissi on ainoastaan tokaan kerrokseen ja kolmanteen on mentävä rappuja pitkin.itse en syönyt kuin aamupalaa joskus ja ihan hyvää oli ja hintakaan ei ollut paha.Mutta siellähän on kahvinkeittimet joka huoneessa mukaan vaan kahvit ja suodatin pussit.Uima-allas alue ihan sopivan kokoinen.Pitäkää lähtiessänne AINA omat avaimet mukananne ja uima altaalla älkää pitäkö mitää arvotavaraa liian lähellä aitaa.Ravintoloita löytyy hiukan matkaa kävellen kaupunkiin päin esim.tulee liikenne valot tien yli ja oikealle 50metriä ja paikan nimi on CAPTAIN hyvät pihvit esim.black and white suosittelen.Rahojen kanssa tarkkoja koska heillä oli vasta ikään rahan uudistus on uusia ja vanhoja seteleitä käytössä.ja markkinoilla TINKIKÄÄN MAAN PERUSTEELLISESTI JA PALJON.

    • todellakin

      Kiva pieni huoneistohotelli jossa vain suomalaisia. Itse siellä tänä vuonna käyneenä. Henkilökunta mukavaa. Avainta kannattaa pitää aina mukana, kun respa auki vain silloin tällöin. Huoneistoissa on lieden lisäksi kahvinkeitin, jääkaappi ja hiustenkuivain. Ravintoloihin matkaa vain pari sataa metriä ja saman marketteihin. Lähin hieman suurempi marketti on paikallisten suosima Sögütlü. Sinne matkaa noin 150 metriä. Sijaitsee ihan liikenneympyrän vieressä. Rauhallista aluetta, kun sijaitsee sivukadulla ja liikeenteen meteli ei pahemmin häiritse. Ruokaa sieltä saa uima-allas baarista. Pizzaa, turkkilaista ja englantilaista aamiaista joiden hinta on 4 ja 5 liiraa. Kanavoileipää, spagettia jauhelihakastikkeella ja esim lihapullia ranskalaisilla. Kaikkien hinta alle 9 liiraa. Hyvin käy lounaaksi nuo sapuskat. Suosittelen todellakin hotellia jos ei pidä keskustan metelistä, mutta hotelli kuitenkin keskustan liepeillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      47
      2973
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2751
    3. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      33
      2649
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      39
      2466
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      50
      1938
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1569
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1483
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1287
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      178
      1219
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1070
    Aihe