Kumpi..

kannattaa.

ostaa. Sapphire X850 XT PCI-E 256MB vai GF 7600GT. Tuota Sapphiren korttia sais 185 €

6

517

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • saber.xtx

      Nopeudessa ei häviä paljoo X850 XT:lle. Ja kun saat 7600 GT:n mukana uudempaa tekniikkaa. Ei siis ole mitään syytä enään ostaa X850 XT korttia.

      Ja kun 7600 GT vielä kellottuukin paremmin kuin X850 XT. Mutta jos kunnon pelikorttia etsit kannattaa kääntyä X1800 XT 512MB:n tai 7900 GT:n puoleen. Kumpaakin saa ainakin saksasta 320€:lla postikuluineen. Tosin 7900 GT löytää täältä suomestakin 300€:lla. Mutta X1800XT on hintava vielä täällä (n. 450€).

      Itse ostin Sapphiren X1800XT 512MB:n ja maksoi 323.30€ postikuluineen. Kesti tulla noin 2 viikkoa.

      • Juuso

        laitatko linkin ?


      • suomesta
        Juuso kirjoitti:

        laitatko linkin ?

        ei ole ideaa tilata saksasta x1800 kun suomesta saa samaan hintaan 7900GT joka on vielä parempi kuin x1800xtx

        mutta noista kahesta ensimmäisestä merkistä osta 7600GT


      • saber.xtx
        suomesta kirjoitti:

        ei ole ideaa tilata saksasta x1800 kun suomesta saa samaan hintaan 7900GT joka on vielä parempi kuin x1800xtx

        mutta noista kahesta ensimmäisestä merkistä osta 7600GT

        Kaikki testit joita olen nähnyt ovat menneet X1800 XT:lle. No niin tässä testiä:

        http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/geforce7900gt_6.html

        Kaikki testit menee X1800XT:lle. Vain se Nvidian oma peli Cronicle of Riddings menee 7900 GT:lle. Ja Half Life lost coast on melko tasaista vääntöä.

        Ja tässä hintoja:

        http://www.geizhals.net/eu/?fs=x1800 xt&x=0&y=0&in=

        Siinä olis HIS:n kortti 284€ 25€ pk:t = 309€


      • Juuso
        suomesta kirjoitti:

        ei ole ideaa tilata saksasta x1800 kun suomesta saa samaan hintaan 7900GT joka on vielä parempi kuin x1800xtx

        mutta noista kahesta ensimmäisestä merkistä osta 7600GT

        nettikauppa suomessa myy ei oota jos haluaa 7900GT


    • alkup.

      on tuossa parinsatsun ecun huitteilla joten nuo paremmat/kalliimat unohdan. Ja mulla tuo pelimaku ei oiken suosi aivan parhaimpia ohjaimia. Mutta sellainen pitäisi saata että jotekin pärjää ettei aina tarvii pelipakettin suosituksia pohtia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      263
      16822
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5414
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2560
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      2036
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1755
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      986
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      948
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      30
      861
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      43
      856
    Aihe