Joutsan tulevaisuus

on tämä häpeä, Suomen suurin valittajakunta Joutsa! Ei tuu enää kohta mitään yritystä kuntaan, ellet omista sukulaissuhteilla maata tai muuta onnellista perimystä tontteihin! Lisäksi pitää olla aika hyvät suhteet&välit kaikenlaisiin prokuraattoreihi ja viranhaltihoijihi! Kateus on vienyt vedetkin järvistä..
Tässäpä lisää miettimistä..

http://www.joutsa.fi/blogi.php
5457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

no ei ainakaa lada samarat osaa viedä romujaan sinne minne pitäisi, paperinkeräyspiste täyttyy televisionsta yms akkuromoista! HEI haloo vihreet"

Äänestä
  • Vai pitäisikö osoitella myös meitä kesäasukkaita? Dumpataan vaan rojut kesämökkikunnan hiljaiselle jätepisteelle, niin päästään halvemmalla ja helpommalla. Pois silmistä, pois mielestä?

    Mistä vetoa?

    Äänestä

  • Sivusta seurannut kirjoitti:

    Vai pitäisikö osoitella myös meitä kesäasukkaita? Dumpataan vaan rojut kesämökkikunnan hiljaiselle jätepisteelle, niin päästään halvemmalla ja helpommalla. Pois silmistä, pois mielestä?

    Mistä vetoa?

    juu_u siihen asennetaan piakkoin nettikamerat jotta voidaan todistettavasti lähettää jätelaskut Samaran kuskille laskuista jotka eivät koske kunnon veronmaksajia! Mistä tiedätte ettei jo nyt ole kuvattu ja tallennettu näitä rumunkärrääjiä!?!?

    Mutta jos suhtautuminen rikollisiin on Joutsan seudulla samanlaista kuin rattijouppohin niin täällä keräillään pysäkeiltä vielä akkuja 2030-luvulla!!!

    Äänestä

  • Minusta vaikka virheitäkin ilmenee on hyvä
    että roina kerääntyy yhteenpaikkaan, jos tuokin
    törky mikä on kerääntynyt kyseisen pihankautta
    olisi jäänyt pihanperälle ja teiden vierustoille
    voisi olla närää enemmän.

    Äänestä

Pätee jokaisessa kunnassa ja kaupungissa, jos
olet jotain vailla toteuta se ilman minkään-
laista kunnallista tukea tai apua. Siis ryhdy
toimee äläkä anele , tontteja löytyy Suomi on
kovin harvaan rakennettua. Pelaa omalla pussil-
lasi niin ei tarvitse kumartaa eikä anella,
varmasti homma toimii.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


4tiestä kiinni kirjoitti:

on tämä häpeä, Suomen suurin valittajakunta Joutsa! Ei tuu enää kohta mitään yritystä kuntaan, ellet omista sukulaissuhteilla maata tai muuta onnellista perimystä tontteihin! Lisäksi pitää olla aika hyvät suhteet&välit kaikenlaisiin prokuraattoreihi ja viranhaltihoijihi! Kateus on vienyt vedetkin järvistä..
Tässäpä lisää miettimistä..

http://www.joutsa.fi/blogi.php

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu