on tämä häpeä, Suomen suurin valittajakunta Joutsa! Ei tuu enää kohta mitään yritystä kuntaan, ellet omista sukulaissuhteilla maata tai muuta onnellista perimystä tontteihin! Lisäksi pitää olla aika hyvät suhteet&välit kaikenlaisiin prokuraattoreihi ja viranhaltihoijihi! Kateus on vienyt vedetkin järvistä..
Tässäpä lisää miettimistä..
http://www.joutsa.fi/blogi.php
Tässäpä lisää miettimistä..
http://www.joutsa.fi/blogi.php
Vastaukset 5
Vanhimmat
no ei ainakaa lada samarat osaa viedä romujaan sinne minne pitäisi, paperinkeräyspiste täyttyy televisionsta yms akkuromoista! HEI haloo vihreet"
Vai pitäisikö osoitella myös meitä kesäasukkaita? Dumpataan vaan rojut kesämökkikunnan hiljaiselle jätepisteelle, niin päästään halvemmalla ja helpommalla. Pois silmistä, pois mielestä?
Mistä vetoa?
juu_u siihen asennetaan piakkoin nettikamerat jotta voidaan todistettavasti lähettää jätelaskut Samaran kuskille laskuista jotka eivät koske kunnon veronmaksajia! Mistä tiedätte ettei jo nyt ole kuvattu ja tallennettu näitä rumunkärrääjiä!?!?
Mutta jos suhtautuminen rikollisiin on Joutsan seudulla samanlaista kuin rattijouppohin niin täällä keräillään pysäkeiltä vielä akkuja 2030-luvulla!!!
Minusta vaikka virheitäkin ilmenee on hyvä
että roina kerääntyy yhteenpaikkaan, jos tuokin
törky mikä on kerääntynyt kyseisen pihankautta
olisi jäänyt pihanperälle ja teiden vierustoille
voisi olla närää enemmän.
Pätee jokaisessa kunnassa ja kaupungissa, jos
olet jotain vailla toteuta se ilman minkään-
laista kunnallista tukea tai apua. Siis ryhdy
toimee äläkä anele , tontteja löytyy Suomi on
kovin harvaan rakennettua. Pelaa omalla pussil-
lasi niin ei tarvitse kumartaa eikä anella,
varmasti homma toimii.