Kenen luvalla voi pystyttää huvimajan rivitaloyhtiön alueelle ilman muiden asukkaiden suostumusta,yhtiökokouksen päätöksestä puhumattakaan.
Huvimaja tympii
8
1756
Vastaukset
- purkuun meni
Ei minkäänlaisia oikeuksia osakkeen omistajalla huvimajan pystytykseen asunto-osakeyhtiön alueella.
Eikö ole vielä mennyt valitusta kunnalle/kaupungille?- rakentaja...
Jos se ei ole kiinteästi kytketty ja pinta-ala alle rak.järjestyksessä määrätyn niin haista sinä rahaton uikuttaja pitkä paska.
- pystytetä
julkaise asunto-osakeyhtiön nimi ja asukas,et ole vieläkään vastuussa mistään laittomasta julkaisusta koska osakkeen omistaja/mahdollisesti vuokralainen tekee omiaan,valitettavaa muiden kohdallle,arvo laskee mutta mitä näille mänteille mahdat,meidänkin yhtiössä uusi hallituksen jäsen kertoo että hän voi määrätä koska on hallituksessa mutta päässä ei hajuakaan missä vastuussa on.
- niitä
rakentaja... kirjoitti:
Jos se ei ole kiinteästi kytketty ja pinta-ala alle rak.järjestyksessä määrätyn niin haista sinä rahaton uikuttaja pitkä paska.
luukun käyttäjiä.
- vastaa
leikkimökkiä ja sen saa omalle palstalleen pystyttää ilman mitään lupaa keneltäkään. Se ei ole rakennus.
Ja varsinkaan naapureilla ei ole mitään sanomista, kateelliset kitisee kun jollain on rahaa huvituksiin.- niitä uusnuoria
jotka ei ymmärrä hevon vittuakaan siitä miksi sinä mellastat yhteiskunnan varoilla,lue vähän historiaa jos osaat niin tiedät miten tämä maa voi nostaa salkoon siniristilipun,tietysti sinä vittuilet muille jos satut olemaan rikkaan perheen pentu tai sitten sulla on vitun hyvät sosiaalituet.
- Valittamaan
Minäkin rakensin omalle rivitalon pihalle, sellasen paskahuussin kokosen varastokopin.
Eipähän tuosta ole kukaan valittanut, vaan päinvastoin naapureita on käyny mittailemassa ja mallia ottamassa kun ovat rakentaneet itselleen samanlaisia koppeja.
Meillä on pieni 12 asunnon yhtiö, jossa jokainen on saanut vapaasti rakennella omalle pihalueelleen, koirankopista huvimajaan.
Rakennusvalvojakaan ei sanonut mitään vaikka kävi useamman kerran katsomassa taloyhtiön remonttia, joten ei ne pienet kopit ole luvattomia, koska niitä voidaan verrata leikkimökkiin.
Rakennusjärjestyksessäkin sanotaan että alle 5m²:n tulisijattoman rakennuksen saa rakentaa ilman toimenpidelupaa.- taidatpa olla
juuri sitä porukkaa joka ei naapureilta kysele mitä mieltä he ovat sinun kopperostasi,kaikki ei välttämättä tykkää niistä,siitä kahdestatoista voi olla suurin osa eri mieltä.
Jokaiseen yhtiöön mahtuu muutama"samanhenkinen häirikkö" joten sillä on turha pullistella että naapuritkin tulivat tutkimaan.
Jo alkeellisimmatkin käytöstavat edellyttävät että naapureilta kysytään mielipidettä ennenkuin rakennetaan törsköjä jotka näkyvät mutta meidän yhtiössä ei kyselty,taisipa vähän lipsahtaa vielä kaupungin maallekin se kyseinen törskö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 915906
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv933001Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262780Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252046Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351047Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851018Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125950- 48754