Jos jääkaappi/pakastin on nurkassa onko pakko sisentää väh. 5cm jotta ovi aukeaa 90 astetta?
Onko kokemuksia?
Onko kokemuksia?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eli vie saman tilan kuin 60 cm:n liesi nurkassa. Muutama milli yli 110 cm eli aika paljon. Aiotko viritellä jonkinlaiset kulmakonsolit sivuille?...Tulee aika raskas rakennelma ja vaatii tosi suuren keittiön. Mieti tarkkaan, haluatko sen todella nurkkaan - säilytystilan kustannuksella.
jos tahdot että ovet toimivat niin kuin ne on tarkoitettu.Kahvan syvyydestähän sen näkee paljonko on otettava aukeamis varaa ovelle.Mikäli laitat nurkkaan kiinni et tule saamaan pakastimen lokeroita/koreja auki, ja jääkaapista on hankala poistaa hyllyjä pesua varten koska ovi ei aukea kokonaan.
Sivullehan voi laittaa täytelevyn eikä ole sen massiivisempi.
kyllä tarttee jättää täytettä mallista riippuen, jos jää- tai pakastinkaappi on nurkassa. Esim aeg:n koneessa se on jotain 7 cm..
Ja useimmissa malleissa ei riitä että ovi aukee 90 astetta. Siinä asennossa kun ei pakastimen laatikotkaan mahdu tulemaan vielä ulos, koska oven eriste on edessä.
Ymmärsin väärin tuon nurkkajutun. Jotkut kylmälaitteet vaativat jopa yli 20 cm sivulle, jotta kaikki laatikot mahtuvat tulemaan ulos ja hyllyt pois paikoiltaan siivouksen ajaksi. Toki konetta voi siivouksen ajaksi myös vetää ulos kolostaan, tuleepahan imuroitua myös takaa kuten syytä silloin tällöin olisi.