Jos jääkaappi/pakastin on nurkassa onko pakko sisentää väh. 5cm jotta ovi aukeaa 90 astetta?
Onko kokemuksia?
jääkaappi nurkassa
5
1362
Vastaukset
- Teuvo
Eli vie saman tilan kuin 60 cm:n liesi nurkassa. Muutama milli yli 110 cm eli aika paljon. Aiotko viritellä jonkinlaiset kulmakonsolit sivuille?...Tulee aika raskas rakennelma ja vaatii tosi suuren keittiön. Mieti tarkkaan, haluatko sen todella nurkkaan - säilytystilan kustannuksella.
- iisu
jos tahdot että ovet toimivat niin kuin ne on tarkoitettu.Kahvan syvyydestähän sen näkee paljonko on otettava aukeamis varaa ovelle.Mikäli laitat nurkkaan kiinni et tule saamaan pakastimen lokeroita/koreja auki, ja jääkaapista on hankala poistaa hyllyjä pesua varten koska ovi ei aukea kokonaan.
Sivullehan voi laittaa täytelevyn eikä ole sen massiivisempi. - minä vaan
kyllä tarttee jättää täytettä mallista riippuen, jos jää- tai pakastinkaappi on nurkassa. Esim aeg:n koneessa se on jotain 7 cm..
- tuntematon jääkaappi
Ja useimmissa malleissa ei riitä että ovi aukee 90 astetta. Siinä asennossa kun ei pakastimen laatikotkaan mahdu tulemaan vielä ulos, koska oven eriste on edessä.
- Teuvo
Ymmärsin väärin tuon nurkkajutun. Jotkut kylmälaitteet vaativat jopa yli 20 cm sivulle, jotta kaikki laatikot mahtuvat tulemaan ulos ja hyllyt pois paikoiltaan siivouksen ajaksi. Toki konetta voi siivouksen ajaksi myös vetää ulos kolostaan, tuleepahan imuroitua myös takaa kuten syytä silloin tällöin olisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26216685Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235370- 1152545
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152010Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361742Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111975- 59941
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28849Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?43843