Mitä liitoltasi odotat?

_ _ _ _ _ _ _

Oli nainen sit millanen tahansa, niin jossain vaiheessa liittoa alkaa aidan toisella puolella oleva saalis vaikuttamaan kiinnostavammalta kuin oma mussukka. Tää on melkeinpä vakioasetelma.
Eli tän tilanteen kanssa on elettävä. Ihan turhaa ruveta syytteleen.

Ja sitä paitsi jos muija ei esim. oo kiinnostunu 69:stä avioon mentäessä, niin tuskin on myöhemminkään. Turha sitä on ruikuttaa.

Jos on synnyttäny lapsia, kropan saa kyllä kuntoon. Mutta jos ei oo urheillu nuorenakaan,ei sitä todennäkösesti tee myöhemminkään.

Jos ei oo nuorena spontaania luonnetta, joka ryhtyy kokeiluihin, jää seksuaalisuuskin monesti samojen kuvioiden toisteluun.

Jos pukeutuu "tavallisesti", niin sopeutuu hyvin suomalaiseen katukuvaan eikä siis erotu "virolaisen huoran" tyylillä. Seksikäs pukeutuminen sallitaan sittenkin vain niille virottarille, mutta ei meiän muijille.

Mutta monet kierrätysvaimot ja -miehet on avioliitossa jo ties monennenko kerran ja lapsia on joka lähtöön.

Niin..sellasta se on....moni halus rikkaan perheen tytön jolla on vaikutusvaltaiset vanhemmat ja että sit tulee aikanaan kunnon perinnöt....älkää sit ruikuttako niistä tympeistä vaimoistanne...te ittehän ne just halusitte.

Kannattas miettiä millasen haluaa ja pitää vähä pidempääkin miettimispaussia ennenkuin ryntää ottaan uuden, johon ei siihenkään olla tyytyväisiä.

3

902

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tälleen!!!!

      Kotona nainen on "lahna", mutta vieraissa seksipeto.

      Miksi vieraissa muuttuu tilanne toiseksi mitä se on kotona oman kullan kanssa??

      Useamman naisen kanssa olen asiasta keskustellut, mutta tyhjentävää/ymmärrettävää vastausta en ole vielä saanut.

      Minulle on moni nainen ehdotellut seksuaalista kanssakäymistä ja luvannut estotonta seksiä, koska kotona pitää pihdata -onko pakko pihdata??

      Haukkukaa vaikka miksi, mutta yhdenkään kanssa en ole lähtenyt rakastelemaan, koska kotona saan/annan sitä mitä molemmat toivomme.

      • näin se vain on

        Ihan hienoa et Teillä menee kotona hyvin. Mutta moni miespä ei kotonaan seksiä halua, saati sitten pitäisi omaa vaimoaan haluttavana.Eikä tarvitse edes olla ruma ja lihava.

        Aina puhutaan naisten haluttomuudesta, mutta unohdetaan se fakta, että asia voi olla ihan kummin päin vain. Ja voin kertoa, että aikansa yritettyään sitä kyllä lopulta itsekin tympääntyy tyrkyttämään ja antaa äijän juosta muiden akkojen perässä ihan sovinnolla. Tai sitten jättää koko ukon.Itse en petä miestä, mutta aina välillä mietin, että mitä järkeä tässä kaikessa on.


    • Sgt.Analis

      Älkää ikinä sortuko semmoseen muijaan jolla ois perintö tiedossa tai jolla on rikkaat vanhemmat. Koska se muija luulee et oot rahan perässä, vaikka oisitki vaan perseen perässä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5010
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1580
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1149
    4. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1063
    5. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      10
      1019
    6. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      997
    7. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      75
      950
    8. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      2
      852
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      57
      759
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      713
    Aihe