Onko aiemmilta vuosilta tietoa, että laskeeko pisteet pääsääntöisesti lautakunnassa vai kenties nousee? Kiinnostaisi tietää miten äidinkielen ja kielien kohdalla yleensä on ollut. Jos tiukka ope vielä on alustavat pisteet laskenut. Enkku on mulla ihan just tuolla rajalla 126 ja äikkä 55..??? Näinköhän pysyvät samoina... Tässä nyt jännitetään ja ois kiva saada lohdustusta..
Laskeeko alustavat pisteet ytl:ssä?
Rajalla...
52075
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
niin luulisi kyllä pysyvän!
Osalla pisteet voi laskea hieman, toisilla nousee hieman tai pysyy samana. Olen itse lukio kielten ope. On mahdoton ajatus että minun ja sensorin pistemäärät olisivat yhteneväiset jokaisen kokelaan kohdalla. Let's face it!
just kävin hakemassa tulokset ja mulla oli kaikki aineet laskenu open pisteistä ja rankasti!!
laski kyllä arvosanat ihan kivasti.. Äidinkieli, matikka ja historia tippui kaikki - juuri sen verran että putosivat aina numerolla :ASD:ASD:ASD:
ole numeroita vaan kirjaimia...