Hinnat laskevat oikeasti!

Jeee

Alkaa tuntua että tulee kohta eteen vaihe milloin hinnat romahtavat rytinällä, sillä hintapyynnöt ovat laskeneet roimasti niissä taloissa joita olen katsellut. Tinkimisvaraa on vieläkin ja tinkiä aionkin sillä on minulla parempaakin käyttöä rahalle kuin laittaa kaikkea kiinni asuntoon.

6

1078

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • romahtamista

      jo vuodesta 2002?

      Se ei näy vissiin tilastoissa?

      Ehdontan tämän ketjun aloittajaa viikon Kariksi!

    • tinkimisvaraa

      Mutta jos joskus löydät sen talon mikä tuntuu unelmiesi talolta niin silloin jos alat tinkaamaan niin joku rikas saattaa vetää sulta luut kurkkuun ja viedä talon sun nokan edestä. Mahtaa sitten harmittaa. Eri asia sitten jos sinulle on ihan sama minkälainen kämppä on(tottakai kovalla työllä saa vaikka luolasta itselleen viihtyisän).

      Pointtini on se, että taloja mistä tulee olo WAU...tää on se oikee, ni ei ole ainakaan itselle niin kauheesti. Eli jos löytää sen unelmiensa talon niin kannattaako sitä penniä alkaa ainakaan liikaa venyttämään koska joku voi silloin viedä sen sun unelmas ;)

      • Jeee

        En ole kovin kranttu talon kunnon suhteen, ei haittaa vaikka oliskin huonokuntoinen. Kunnostaminen tulee aina paljon halvemmaksi kuin hyväkuntoisen ostaminen ja samalla asunnosta saa tehtyä itselleen mieleisen näköisen. Onneksi vanhempia taloja on niin paljon myynnissä että valinnanvaraa kyllä on.


    • madame

      Tätähän me odotamme kielipitkänä, mutta kyse on ostajista! Tarjotkaa reilusti alle kauppahinnan, iloisiakin yllätyksiä tapahtuu.

    • kukko

      just

    • kannattaa odottaa vielä

      T: Iloinen vuokraisäntä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      262
      16685
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5370
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2545
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      2010
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1742
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      975
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      941
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      28
      849
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      43
      843
    Aihe