elokuun sää thaimaassa

tn88

ollaan lähdössä elokuussa ilm.Phukettiin..eikös siellä ole sadekausi silloin?!sataako haitaksi asti

3

1125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • en itse menisi

      saattaa sataa joka päivä 10 päivän reisulla joten on tuurissa miten käy. Lämmintä kyllä piisaa mutta ei ole mukavaa jos aina sataa.

    • Thaimaahan

      http://phuket.sawadee.com/weather.htm

      Tuolta näkyy Phuketin keskimääräinen lämpötila ja sademäärä. Yleensä nuo sateet Thaimassa tulevat illalla tai yöllä ja sitten kun sitä vettä tulee niin sitä myös tulee eli voimalla.

      Lähinnä tuolla puolella Thaimaata on tuolloin sen verran aaltoa, että punaiset liput ovat yleensä liehumassa ja aallot ovat aikamoiset. Uiminen voi siis rajoittua hotellin uima-altaalle.

      Elokuussa parhaimmat ilmat ja uintikelit ovat yleensä Samuilla ja sinne olisi itsekin taas tarkoitus suunnata elokuun alussa.

    • Kissakurnauskis

      Olimme viime elokuussa Bangkokissa, Ko Samuilla sekä Ko Phanganilla ja meillä ainakin oli ihan mukavat säät. Minään päivänä ei satanut koko päivää ja joka päivä sai kyllä maata rannalla ihan kyllästymiseen asti : ) Joten oman kokemuksen mukaan minä ainakin olisin valmis lähtemään reissuun myös elokuussa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4408
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      152
      3251
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2524
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      52
      2485
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      109
      2207
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1893
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1652
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1616
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      161
      1494
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      36
      1265
    Aihe