Nordic ufo newsletter

kertoi tammikuussa

1986 etelä norjassa henkslessä lähellä hönefossia edellisen vuoden lokakuussa sattuneesta tapauksesta. seitsemän lasta näki taivaalla valon. kuunpimennys oli juuri alkamassa. valo tuli lähemmäs ja kasvoi suuremmaksi kunnes se pysähtyi lähelle maanpintaa. esine oli lautasen muotoinen ja väriltään harmaa. keskellä pohjaa näkyi voimakas valo ja reunaa kiersi pienempien valojen rengas. yksi lapsista suuntasi taskulamppunsa valon ufoa kohti noin 200 metrin päästä. vastaukseksi ufo väläytti auton valoja paljon kirkkaamman valon kohti lapsia.

jatkan vielä pätkittäin tätä tapauksen kerrontaa myöhemmin.

6

597

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ksdy

      Älä suotta, tuohan on pelkkää...

      • Jos tasosi

        Antaa myöten. Antaa sen nyt jatkaa ihan kaikessa rauhassa. Kun ufoja on ja tulee tulevaisuudessa olemaan niin miksikäs ei myös lapset näkisi niitä. Kuuletko, he ovat vain erikokoisia ja tollee, mutta henkinen taso on se että voinko tai voisiko humanoidi sanoa, että voi vide sä oot sika aikuinen ihmiseksi!!!!


      • asuja
        Jos tasosi kirjoitti:

        Antaa myöten. Antaa sen nyt jatkaa ihan kaikessa rauhassa. Kun ufoja on ja tulee tulevaisuudessa olemaan niin miksikäs ei myös lapset näkisi niitä. Kuuletko, he ovat vain erikokoisia ja tollee, mutta henkinen taso on se että voinko tai voisiko humanoidi sanoa, että voi vide sä oot sika aikuinen ihmiseksi!!!!

        onko linkkiä tuohon?


    • hij

      sitten ufo alkoi kohota ylöspäin kiihdytti vauhtiaan ja hävisi taivaalle. kun se oli kadonnut joka puolelta alkoi äkkiä ilmestyä noin puolen metrin pituisia olentoja. niitä oli enimmillään ehkä jopa sata. kun olennot havaitsivat lapset ne yrittivät piiloutua. kun lapset ottivat esiin kameran kaikki olennot hävisivät. vähän ajan kuluttua ne ilmestyivät kuitenkin takaisin. jotkut olivat mustia toiset valkoisia tai ruskehtavia. kun yksi lapsista suuntasi taskulampun valon olentoja kohti ne pakenivat nopeasti hämärän suojaan. olennot hävisivät. jotkut lapset pelästyivät ja juoksivat kotiin. kenenkään vanhemmat eivät uskoneet lasten kertomaan tarinaan. ne lapset joihin ufo oli suunnannut valonsäteen kärsivät vähän aikaa pahoinvoinnista.

      Teksti on myös kirjasta Kuka hän on. Jatkan vielä joskus toiste.

      • skdhy

        Älä suotta vaivaudu...


      • siis
        skdhy kirjoitti:

        Älä suotta vaivaudu...

        Mitä hoitoo?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      56
      4234
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      289
      4127
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      163
      3645
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      92
      3545
    5. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      84
      3101
    6. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      31
      2467
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      36
      1875
    8. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1773
    9. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      16
      1763
    10. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1680
    Aihe