Eli kiinostais ostaa tuo kyseinen peli, mutta kysymys kuuluukin että onko se kannattava hankinta?
Star Wars Republic Commando
Sampo.
1113
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
voi kyllä!
sen saa suhteellisen halvallakin esimerkiks citymarketista.
yleensä inhoan fps-pelejä, mutta RepCom valloitti mun sydämen.
ehkä sen parhaita puolia on uskomattoman monipuolinen äänityö. oon pelannut sen läpi jo ties miten monta kertaa, mutta aina sieltä löytyy uusia dialogeja ja kommentteja, joille voi sitten pärskähdellä.
tekoäly on kanssa uskomaton. pojat viilettää pitkällä käytävässä vaikka itse vasta miettii että ketä piti ampua. ja kun en tajua väistää räjähdyksiä yhtä hyvin kuin ne, saavat jätkät olla koko ajan elvyttämässä ja valittamassa miten tahtovat uuden johtajan.
peli on lyhyt, siitä miinusta. on sitten aika yksilökohtaista, millaiseksi kokee sen uudelleenpelaamisarvon.
jos multiplayer kiinnostaa, siihen on parempi valita joku muu peli, esim battlefront II, koska RepComissa siihen ei juurikaan ole panostettu. kentät on hienoja, mutta oman hahmon muokkaus rajallista(päätyy lopulta siihen että kaikki näyttää peleissä samalta, kun jokainen tahtoo mustan haarniskan mielummin kuin vaaleansinisen tai keltaisen... eikä kukaan tahdo pelata trandoshanina vaan kaikki halua samalle puolelle commandoiksi) ja äänet kömpelöitä.
lyhyesti:
RepCom on täynnä toimintaa, ja varmasti addiktoiva pelikokemus.
mahtava squad control (yhdestä napista tapahtuu kaikki), tekoäly ja äänityöt.
edullinen laatuunsa nähden.
sympaattiset np-hahmot.
multiplayer on parasta unohtaa.
liian lyhyt.