Apua!!!!
Just ostin 2 päivää sitte ueen aprilia sr 50 factory ruisku mopon ja nytte vikoo.
- ei ole tyhjäkäyntii
- ei ota kierroksia
- Sammu itestään ja käy hetken pätkien
- tukehtuu välittömästi kaasuttaessa
Onko kellää tietoo mikä on tai mitää vastaa kokemusta tai silee????
Just ostin 2 päivää sitte ueen aprilia sr 50 factory ruisku mopon ja nytte vikoo.
- ei ole tyhjäkäyntii
- ei ota kierroksia
- Sammu itestään ja käy hetken pätkien
- tukehtuu välittömästi kaasuttaessa
Onko kellää tietoo mikä on tai mitää vastaa kokemusta tai silee????
Vastaukset 11
Vanhimmat
Taitaa olla "maanantai versio" se sun skode.. Suosittelen että viet sen liikkeeseen josta ostit.. siinähän on 2 vuoden takuu
juu niin teinki ja ne eka tsekas tulpan joka nyt ei ollu rikki ja sit vaihto bensapumpun ja nyt ne kokeilee uutta ruiskuu jonka ite luulen olevan rikki.
itellä oli kerran raitis ilman ottoputki tukos, oireet olivat tuommoset kun sullakin.Oli imenyt putkeen puidenlehtiä sun muuta.Aika ihmeellistä, kun noin uudes vehkees on jotain.
nii kylhän se ois mahollist mut oiskohan ehtiny.
2 päivää vanha ja ajettu 36 kilometrii.
tiäkkö et mi päin mopoo se putki on?
on siellä katteitten sisällä piilossa,mutta sinne pääsee kyllä lehtiä sun muuta roskaa.Putki on noin 50cm pitkä ja siinä on sellainen mutkamuovi osa johon lehdet voi jäädä jumiin.Putki on toisesta päästä kiinni siinä ilman putsarissa.En tiedä onko sulla tällälailla, mutta vanhemmassa mallissa ainakin on.
uudessa sr factoryssa tyyppivikana on bensapumppu :)
En kyllä usko näin äkkiseltään tuohon,mutta mutta?.
Niin mulla on sama sr50 r factory siinä on bensapumppu vissiin rikki, mulla ainakin oli ja se pätkii ja sammuilee. Ota yhteyttä mistä sitten ikinä ostitkin sen skoden ja sano asia se menee takuuseen ja ehkä saat acerbiksen hanskat kaupan päälle jos ostit sen helsingin pyörästä ja mopost. Mää sain.
tota mäkin ostin ton saman jo vuos sitte... ja samat oireet oli... mutta, kuhan luin ohjekirjan läpi sain selville että oon sammuttanu sen väärin monia kertoja jolloin se tietokone rekisteröi virheen koneessa eikä päästä ajamaan. käynnistäkää vehkeenne siis älkääkä sammuttako avaimesta vaan punaisesta nappulasta niin ongelma myös korjaantuu. =)
kokeilin ja toimi!
Sytytystulppa todennäköisesti meni.
Kannattaa ottaa yhteyttä myyjäliikkeeseen tai maahantuojaan www.npm.fi siinä on 2:n vuoden takuu.