neuvoja

pian.

olen pahasti velkaantunut ja täysin umpikujassa. onnistunut ryöstö olisi ratkaisu tilanteeseeni. pankkia olen harkinnut , mutta kiinnijäämisriski on liian suuri. rahakuljetuksen kääntäminen voisi esim. tulla kyseeseen. oisko kellään neuvoja tai ehdotuksia.

3

761

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keinoja

      on. itse olen ollut velkavankeudessa toistakymmentä vuotta. nyt näyttää hyvältä; parin kuukauden kuluessa maksan viimeiset pois. itse tein näin: sovin pankin kanssa määrän josta just ja just selvisin eikä tarvinnut takaajien maksaa penniäkään. kitkuttelin jotenkin kuukaudesta toiseen. lapset jäivät jostain turhasta tavarasta paitsi mutta aikaa ja rakkautta riitti sitäkin enemmän. ja voin onnekseni sanoa että tuli kunnon kansalaisia molemmista. minä selvisin! toisin kuin luuseri avomies joka jätti minut siihen jamaan. kyllä voin olla ylpeä itsestäni vaikka itse sanonkin. eikä tullut rangaistuksia siitä että olisin tehnyt jotain laitonta tai typerää älä sinäkään tee tyhmyyksiä tiedät itsekin ettet selviä tollasesta mitä suunnittelet. koita rakas ystävä keksiä joku viisaampi vaihtoehto. voimia!

    • ehdotuksia & neuvoja

      Velkasovittelu, kuntien sosiaaliset luotot, kuntien velkaneuvojat? Edellisen vastaajan vihjeet? Todennäköisyytesi tehdä onnistunut ryöstö lienee pienempi kuin lottovoiton saaminen, kaikista järkevintä on hakea tarjolla olevaa apua virallisia teitä pitkin. Umpikujasi on todennäköisesti vain henkinen, eikä sekään täydellinen.

    • ville.v12

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      10
      1217
    2. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      305
      1175
    3. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      372
      1111
    4. Ethän leiki kanssani J- mies

      Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.
      Ikävä
      92
      766
    5. Molemmat päät

      aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s
      Ikävä
      113
      730
    6. Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa

      Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte
      Kuhmo
      12
      711
    7. Kasteen merkityksestä ihmiselle

      Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J
      Kaste
      371
      680
    8. Liikenne onnettomuus

      Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp
      Konnevesi
      6
      640
    9. Miltä kaivattusi näyttää?

      Mitä vikoja? jne
      Ikävä
      30
      617
    10. Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!

      Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!
      Maailman menoa
      113
      611
    Aihe