MoonaLiisa

MoonaLiisa on aika kiva nimi tytsylle.
4366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mutta panisin siihen kyllä väliviivan. Siis Moona-Liisa.

Äänestä

on Moona-Maaria...

Äänestä

No ja minä laittaisin Mona-Lisa. Sopii paremmin suuhun ja kunnioittaa paremmin alkuperäistä.

Äänestä
  • taas en suosittele ulkomaalaisten kirjoitusasujen käyttöä suomalaislasten nimissä, joten Moona-Liisa on mielestäni sopivampi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Elli.Lautiainen kirjoitti:

MoonaLiisa on aika kiva nimi tytsylle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu