mittari

crossiin

onko kukaan ikinä kokeillu tälläistä projektia? jotain mittaria crossissa esim, pyörän mittaria tai vastaavaa? ja onko pitäny paikkansa?

6

412

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tumppi-82

      Itselläni on enduropyörässä pyörän digitaali mittari. Digimittarin voi calibroida näyttämään oikein. Huomasin että monet mittarit sekosivat kun vauhtia oli 100km/h mutta nykyinen 10€ maksanut polkupyörän digimittari kestää ainakin 150km/h

      • tietää

        kiitos. ja minkä merkkinen se on?


      • kiinnostunut ,

        Mitenkäs sitten tämän anturin saatte pinnoihin ? Eikös ne ole liia pienet siihen rossipyörään ?


      • Tumppi_82
        tietää kirjoitti:

        kiitos. ja minkä merkkinen se on?

        En kyllä muista mittarin merkkiä eikä sitä edes taida lukea mittarissa.
        Mittarin myyntilaatikossa luki sopivat renkaan halkaisijat sekä maksimi nopeus.
        Niiden perusteella tein valintani.


      • Tumppi_82
        kiinnostunut , kirjoitti:

        Mitenkäs sitten tämän anturin saatte pinnoihin ? Eikös ne ole liia pienet siihen rossipyörään ?

        Jep mittarin mukana tullut magneetti oli liian pieni mahtuakseen pinnoihin. Mutta löysin jostain laatikostani ~2cm pitkän ja 5mm leveän ohuen magneetin jonka sain kiinni pyörän napaan. vähän jarrulevyn kulutuspinnan alapuolelle.


      • mittarin
        Tumppi_82 kirjoitti:

        Jep mittarin mukana tullut magneetti oli liian pieni mahtuakseen pinnoihin. Mutta löysin jostain laatikostani ~2cm pitkän ja 5mm leveän ohuen magneetin jonka sain kiinni pyörän napaan. vähän jarrulevyn kulutuspinnan alapuolelle.

        Kertokaapas mulle mikä ois halpa norm. kaupasta saatava mittari jossa sopis jo valmiiks anturi pinnoihin ? Eikä tarttisi rueta sen kanssa sählään..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      101
      6409
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      82
      4905
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      104
      3169
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      30
      3002
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2215
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1606
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      94
      1181
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      338
      1175
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1086
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      864
    Aihe