mulla menee ainakin 25 km/h aina kun suostuu toimimaan
mulla onkin hitain mopo
mr.solifer
8354
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
fryeman foordi tähti.
25km/h? Ei taida olla kaikki kohdillaan.
Minun kuristettu vakiomoposkootterini kulkee sen 45-50km/h 140kg äijän alla vielä toinen takanaistuja 50kg. ei taida siis oikein pitää paikkaansa näiden pilkunnussijoiden kitinät siitä, kuinka paljon paino vaikuttaa nopeuteen. Eipä tunnu ongelmia olevan.
Ja jos otetaan 80cc moottorilla varustettu PV, niin sekään ei varmasti liikahda mihinkään? just just...
Kylläpä on älynvaloja nämä foorumit täynnä, etenkin eräs paikka, joka tunnetaan kovakaluisten homopoikien seuranpitopaikkana.
Sekin vielä, että hyvin on variaattorin hihna kestänyt ajoa, huollot hoidettu ajallaan. Miksi siis pitäisi edes virittää, kun se on laitonta? Eipä siis tarvitse. Pidetään mopot mopoina ja autot autoina.
Autolla ajoa voisi verrata liikkuvassa paskahuusissa istumiseen, joka on kesäisin kuuma kuin saunakoppi. Paremmin ne hartiat erottuu siinä 2 pyöräisellä ajaessa, kun sillä ajaminen on hauskempaakin, eikä tarvitse haista kuumassa autossa.
Jokohan se keski-ikäisten isien autoiluhuuma alkaa kohtapuoliin hiljetä, kun meitä aikuisia alkaa näkymään enemmän 50cc vehkeillä ajelemassa. Ainakin siihen asti saavat olla kateellisia nissanin paskoineen ja painaa paskatyötä.
etkö tajunnu että toi oli paska puhetta?
Jätkäl ei ees oo solikkaa.
Solikat menee vähän enemmän kuin 25...
Kaverilla meni 65.
Menee kyllä. Ei kuule pojat tarvita kun tehoputki, laskettu kansi ja vähän ratastuksia, niin soliferilla pääsee yli 60km/h.
Hyviä mopoja ne oli, ei mitään PV:n paskoja, joiden koko tarina tuntuu perustuvan vain 60-80cc pyttyihin ja nykyisin jopa 125cc koneisiin... nekään enää riitä.
yli 80!.. Tunalla oli aikanaa SuperSport -vakiokoossa, laskettu hoonattu kansi, ratastukset ja tehohuilu. Poliisilta dokumentti 'vastaantulevana nopeus 82'...
mä pääsen juoksemalla kovempaa.
Tee se. Taitaa taas teiniä ahistaa! Jalat ristiin ja pieraise - jospa pää tyhjenee.