Oon aatellu ostaa tommosen samurai crossi 200:sen eka krossiksi mopon jälkeen.Oon käyny tsekkailemassa kyseistä peliä ja kiinnostus on suuri.Rahakaan ei ylettömästi oo mutta samurain voisin ostaa.Peli ei tulisi kisaan mutta mökillä olisi tarkotus metsässä pöristellä.Onko samurain ostossa mitään järkee?Toivoisin konetta kokeilleilta tai omistajilta mielipiteitä.
osto aikeissa
minigun
3353
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ei toimi. kaikki hitsaussaumat on heppoisen näköisiä, kaikkia pultteja ja muttereita saa kiristää tunnin välein, etupäässä on väljyyttä jo uutena ja niin edelleen. iskarit on mitä on. samaan hintaan mihin saat uuden kiinanpommin ni saat muutaman vuoden ikäisen japanilaisen joka on hiukan eri pyörä. japaninpyörä on sellainen millä pystyy edes jotenkin ajamaan.
tuo kiinan malli on niinku jostain pahvista puristettu.
6 kk:n kokemus samuraista. Toimii kivasti. Tehoja ei ole kyllä kovasti pyörän painoon verrattuna, mutta meillä ainakin metsässä ja kovapohjaisilla montuilla lähtee kivasti.
Ei mulla ole klappia etupäässä ja takapäänkin saa säätämällä kohilleen jollakin lailla.
Aluksi kannattaa kuitenkin ostaa "lukitusliimaa" ja käydä läpi kaikki rungon alueella olevat pultit, joissa ei ole lukitusta. Kettinki menee uusiksi n.kk:n ajon jälkeen(tai sitten käyttelet kevyesti laikkakonetta ja lyhentelet entistä nätisti). Vaikka rungon hitsaukset on aika ronkeleita niin meillä ei ole toistaiseksi yhtään ratkennut vaikka lipat on vedetty kymmeniä kertoja. Kaikki katteet on paskana kun kiinan poika ei ole niitä kovin joustaviksi tehnyt. Muita isompia huoltoja ei ole tehty. Perheessä ollut aikaisemmin (10 v. sitten)85 cc aito crossi ja kyllä siinä ainakin samanverran hommia oli ja lähti käsistä hyvin hyvin helposti. TOKI jos radalle mielit ja komeita hyppyjä haluat harjoitella niin ei oo samuraista siihen.
Niin ja yks hyvä puoli vielä. äänet on aika kohtuulliset verrattuna aitoihin croseihin, varsinkin 2-t vehkeisiin. Kehtaa ajella naapurinkin lähistöllä.
ittellä on skyteamin 200cc. Se on ihan hyvä, myyjällä oli myös samurai ja sano sitä aika huonoks mutta tottelee hyvin jaa tehoa löytyy.